Czy warto zakupić soundbar?

Soundbar - czy warto?

 Nowoczesne modele telewizorów posiadają ogromne możliwości w zakresie dostosowania obrazu do indywidualnych wymagań. Filmy wyświetlane są w niewiarygodnie dużej rozdzielczości, z dobrym kontrastem i w bajecznej wprost palecie barw. Co jednak, gdy oczekujesz czegoś więcej? Czy warto zakupić soundbar dla polepszenia wrażeń dźwiękowych?
[AKTUALIZACJA]

Piękny obraz! Ale co z dźwiękiem?

Standardowe głośniki w telewizorach są obecnie naprawdę niezłe. Możliwe jednak, że Ty oczekujesz czegoś jeszcze lepszego. Jeśli zależy Ci na płynnym, naturalnym odtwarzaniu głosu, masz dwa wyjścia. Jednym z nich jest zainwestowanie w kino domowe.

Drugą opcją są soundbary. W pierwszym przypadku możesz liczyć na stworzeniu w swoim domu warunków podobnych do kina studyjnego. Drugi będzie idealny, jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku, ale jednocześnie szukasz prostszych rozwiązań. Soundbary świetnie sprawdzają się również w mniejszych pomieszczeniach, podczas gdy kina domowe nadadzą się do sporych salonów.

czy warto zakupić soundbar

Co może soundbar?

Część soundbarów działa w systemie 2.1, chociażby Sony HT-CT180. Inne świetnie współpracują z 5.1, 7.1, a nawet 9.1, jak ma to miejsce w soundbarze Samsung HW-J8501. Te pierwsze modele już same w sobie są lepszym wyjściem niż standardowe głośniki telewizorów. Jednocześnie urządzenia współpracujące z bardziej rozbudowanym systemem pozwalają uzyskać namiastkę dźwięku przestrzennego, co dla wielbicieli dobrego kina jest naprawdę ważne.

Na co zwracać uwagę kupując soundbar?

Wybierając odpowiedni sprzęt sprawdź uprzednio, czy jest on kompatybilny z dekoderami dźwięku, z których korzysta twój telewizor. Warto również upewnić się, że w danym soundbarze istnieje możliwość szybkiego przesyłania danych streamingowych.

czy warto zakupić soundbar

Nowości w świecie soundbarów

Upływający czas sprawił, że soundbar z intrygującej ciekawostki stał się popularnym i niezwykle funkcjonalnym sprzętem RTV w wielu domach. Mobilność, łatwość aranżacji oraz świetna jakość dźwięku sprawiły, że nie brakuje tego typu urządzeń na rynku sprzętu audio.

Co więcej, soundbary nie są zabawką jedynie dla tych, którzy nie przykładają zbyt wielkiej wagi do jakości dźwięku. Obecne rozwiązania sprawiły, że wysokiej jakości soundbary mogą śmiało konkurować z niektórymi zestawami kina domowego.

Ostatnim argumentem, który sprawia, że odpowiedź na pytanie: „Czy warto zakupić soundbar” powinna być twierdząca, jest jego cena. Nietrudno zaopatrzyć się w dobry sprzęt w kwocie nieprzekraczającej tysiąca złotych. Na potwierdzenie tych słów zapraszamy do zapoznania się z ofertą soundbarów w sklepie MatrixMedia:

Zobacz najlepsze soundbary w MatrixMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.