Zestaw gamingowy – co powinien zawierać?

gaming

Dobra rozrywka wymaga odpowiedniego sprzętu – to wie każdy gracz. To nie może być tylko zwykły pecet czy laptop, takie służą przede wszystkim do przeglądania internetu lub korzystania z pakietu biurowego. Co więc powinien zawierać zestaw gamingowy?

Czy do gier potrzeby jest specjalny komputer?

Grać można oczywiście na zwykłym laptopie czy pececie, ale taki sprzęt nie zadowoli wytrawnego gamera. Na większości z nich nawet nie odpalimy najnowszych gier, bo są po prostu za słabe. Komputer do gier to zaawansowane urządzenie z wydajnymi podzespołami, które pozwalają na płynną grę. Może to być gamingowy laptop lub komputer stacjonarny. W przypadku laptopa sprawa jest prosta – bierzemy to co dała fabryka. Jeżeli chodzi o peceta, to można samodzielnie dobrać odpowiednie podzespoły i dopasować komputer do własnych potrzeb.

Jaki powinien być komputer gamingowy?

Komputer gamingowy powinien mieć co najmniej 4-rdzeniowy, a najlepiej 6 czy 8-rdzeniowy procesor i pojemną pamięć RAM. Konieczna jest także wydajna karta graficzna i szybki dysk SSD. Do tego płyta główna powinna być dopasowana do procesora i pamięci RAM oraz dobry zasilacz dostosowany do pozostałych komponentów takiego peceta. Nie można też zapominać o dobrym chłodzeniu wszystkich podzespołów, bo inaczej komputer może nie wytrzymać intensywnego grania. Nie bez znaczenie jest także system operacyjny, oczywiście im nowszym tym lepszy.

Jakie akcesoria dla graczy?

Komputer gamingowy czy laptop to jednak nie wszystko. Gracz potrzebuje także odpowiednich akcesoriów – to przede wszystkim odpowiednia klawiatura, myszka, monitor czy słuchawki. Jeżeli chodzi o klawiaturę, to gracze cenią sobie przede wszystkim mechaniczne, a nie membranowe. Najlepszy będzie model z dodatkowymi funkcjami, takimi jak: programowanie klawiszy, podświetlenie czy dodatkowe przyciski multimedialne.

Przy wyborze myszki warto zwrócić uwagę na liczbę przycisków i ergonomię. Ważny jest też precyzyjny sensor i szybki czas reakcji. Gracz nie może się też obyć bez słuchawek, a tu podstawa to dobrej jakości dźwięk oraz mikrofon oraz oczywiście wygoda użytkowania. Oczywiście nie można grać bez monitora, gdzie ważna jest przede wszystkim przekątna i rozdzielczość. Nie bez znaczenie jest wysoka częstotliwość odświeżania.

Jakie dodatki do zestawu gamingowego?

Z takim zestawem można już rozpoczynać zabawę w wirtualnym świecie. Przyda się jednak kilka dodatków, które można kupić w internetowym sklepie MATRIXMEDIA.PL. Przy długiej rozrywce potrzebny będzie przede wszystkim wygodny fotel gamingowy. Jest też nawet gamingowa pufa! Pod fotel można także kupić specjalną gamingową matę. Druga ważna rzecz to oczywiście biurko najlepiej dostosowane do potrzeb graczy – z uchwytem na słuchawki czy kubek. Można się także zaopatrzyć np. w obrotowych uchwyt na dwa monitory lub gamingowy regał na różne akcesoria. Z takim kompletem nic nie przeszkodzi w wielogodzinnej rozrywce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.