Ranking: 5 najlepszych telewizorów na mundial

5 najlepszych telewizorów na mundial | Matrixmedia

Przed nami wielkie piłkarskie święto, czyli mundial Katar 2022. Wiadomo, że takie sportowe widowisko należy oglądać na odpowiednim telewizorze. Chodzi przede wszystkim o dobrą płynność ruchu na ekranie, dokładne odwzorowanie kolorów czy szeroki kąt widzenia (co jest szczególnie ważne, gdy mecze oglądamy w większym towarzystwie). Przedstawiamy 5 najlepszych telewizorów na mundial.

Telewizor SAMSUNG QE50QN91AATXXH Neo QLED

Pierwsza z naszych propozycji to SAMSUNG QE50QN91AATXXH Neo QLED. Ten telewizor zapewnia rozdzielczość zbliżoną do 4K, a obraz jest niezwykle czysty i ostry. Odpowiada za to Procesor AI, który precyzyjnie optymalizuje i ulepsza oglądane treści. Procesor odpowiada również za zarządzanie technologią Quantum Mini LED, więc obraz na ekranie jest niezwykle realistyczny. Technologia Neo Quantum HDR 1500 nadaje głębi kolorom i zwiększa kontrast każdej sceny pozwalając dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. Nie umknie więc żaden fragment akcji na boisku.

Ten telewizor Samsunga dzięki technologii Quantum Dot daje także 100% natężenia kolorów i wypełnia ekran miliardem odcieni kolorów, które są doskonałe niezależnie od jasności. Co przy sportowych transmisjach jest niezwykle ważne. W oglądaniu meczu nie przeszkodzi także światło odbijające się do telewizora. Zastosowano tu powłokę antyrefleksyjną, dzięki której można zapomnieć o rozpraszających odblaskach. Jest też zoptymalizowany dźwięk przestrzenny, dzięki czemu można się poczuć jak na stadionowej trybunie.

Telewizor SAMSUNG 50″ Neo QLED TV QE50QN91B

Do oglądania mundialowych spotkań, wśród 5 najlepszych telewizorów na mundial, idealnie nadaje się także telewizor SAMSUNG 50″ Neo QLED TV QE50QN91B. Tu także zastosowano procesor AI Neo Quantum 4K, który optymalizuje i ulepsza oglądane treści, a inteligentne skalowanie zapewnia rozdzielczość zbliżoną do 4K. Z kolei technologia Quantum Mini LED zapewnia, że nie umknie żaden szczegół piłkarskiego spotkania. Można się zachwycać detalami obrazu zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Ten model telewizora z serii Neo QLED zapewnia także doskonały kontrast i detale widoczne w każdej minucie akcji na boisku. To zasługa technologii Neo Quantum HDR 2000, która nadaje głębi kolorom. Zastosowano tu także rozwiązanie, które dostosowuje jasności obrazu oraz temperatury kolorów do pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego. Dzięki temu obraz jest bardziej przyjazny i miękki dla ludzkich oczu – można więc oglądać mecze przez cały dzień. Z kolei Dolby Atmos, w połączeniu z wielokanałowymi głośnikami, zapewnia niezwykle porywający dźwięk prosto ze stadionu.

Telewizor SAMSUNG 65″ Neo QLED TV QE65QN85B

Ostatnie telewizor z tej serii, który polecamy do oglądania mundialowych spotkań to SAMSUNG 65″ Neo QLED TV QE65QN85B. Ten model również zapewnia skalowanie obrazu do 4K za co odpowiada Procesor AI Neo Quantum 4K, który optymalizuje i ulepsza oglądane treści. Podświetlenie ekranu kontroluje technologia Quantum Mini LED, dzięki czemu dostrzegalny będzie każdy szczegół piłkarskich akcji na stadionach w Katarze.

Jasność obrazu oraz temperatura kolorów w tym telewizorze automatycznie dostosowują się do natężenia naturalnego światła i pory dnia. Dzięki temu obraz jest bardziej przyjazny i miękki dla ludzkich oczu, przez co są mniej podatne na zmęczenie. Technologia Neo Quantum HDR 1500 nadaje głębi kolorom i zwiększa kontrast każdej sceny, pozwalając dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. Sportowe emocje zwiększy także idealny dźwięk i wbudowany system głośników 2.2.2.

Telewizor SAMSUNG QE75Q80BATXXH

Piłkarskie emocje w najwyższej jakości zapewni także telewizor telewizor SAMSUNG QE75Q80BATXXH. Zastosowany tu procesor AI Quantum 4K optymalizuje i ulepsza oglądane treści, które dzięki inteligentnemu skalowaniu mają rozdzielczość zbliżoną do 4K. Jest tu także tzw. bezpośrednie strefowe podświetlenie, które sprawia, że każdy detal staje się niezwykle wyraźny, a kolory niezwykle nasycone. Gęsto skoncentrowane strefy podświetlenia matrycy LED precyzyjnie regulują każdą scenę i wydobywają z niej głęboką czerń i czystą biel.

Ten model telewizora firmy Samsung zapewnia także głębię kontrastu i doskonałe barwy dzięki Quantum HDR 1500. Z kolei technologia wzmocnienia głębi obrazu zwiększa kontrast na pierwszym planie, dzięki czemu wszystkie pierwszoplanowe detale stają się niezwykle realistyczne i wyraźne, a tło pozostaje bez zmian. Zaś Quantum Dot wypełnia obraz miliardem doskonałych kolorów. Jasności obrazu oraz temperatura kolorów – podobnie jak w poprzednich modelach – dostosowuje się do pory dnia i natężenia naturalnego światła. Doskonały dźwięk zapewnia Dolby Atmos i wbudowane wielokanałowe głośniki.

Telewizor Sony BRAVIA 65″ XR-65X94K LED 4K Ultra HD

Ranking 5 najlepszych telewizorów na mundial zamyka SONY! Nie tylko firma Samsung zapewni, że mundialowe spotkania będzie można oglądać w najwyższej jakości. Polecamy także telewizor Sony BRAVIA 65″ XR-65X94K LED 4K Ultra HD. Za jakość obrazu zbliżoną do 4K u japońskiego producenta odpowiada procesor Sony Cognitive Processor XR. Obrazy są kompleksowo analizowane i oczyszczane, szczególnie wokół głównego elementu sceny. Zapewnia to realistyczną głębię, wyjątkowy kontrast i piękne, żywe kolory. Z kolei technologia Full Array LED strefowo steruje podświetleniem, by realistycznie oddać kontrasty w jasnych i ciemnych obszarach. Dzięki niej obraz nabiera prawdziwej głębi i kontrastu.

Podczas oglądania piłkarskich spotkań pomocna będzie zastosowana w tym telewizorze technologia XR Motion Clarity. Analizuje on ruch w obrębie kilku klatek i zapewnia płynność akcji oraz jasny i wyraźny obraz. Do tego technologia XR Super Resolution wykrywa poszczególne obiekty w obrazie, dzięki czemu wyglądają one jak w rzeczywistości, a każdy detal jest bardzo realistyczny. Technologia BRAVIA XR uzupełnia także obraz o dźwięk przestrzenny. Funkcja XR Surround generuje dźwięk dobiegający z boków i pionowo, co daje efekt 3D bez głośników sufitowych lub zwróconych do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.