Recenzja: Aparat SONY ILCE-7M4

Aparat SONY | MatrixMedia

Doskonały bezlusterkowiec dla amatorów i zawodowców – tak w skrócie można określić aparat Sony α7 IV. I to nie tylko do robienia zdjęć, ale także do nagrywania filmów w jakości 4K. Ma zaawansowaną przetwornik obrazu, wydajny system AF i profesjonalne funkcje filmowe.

Zaawansowany przetwornik obrazu i wydajny system AF

Sercem aparatu Sony α7 IV jest zaawansowany pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor R, wykonany w technologii BSI o rozdzielczości 33 MP. Wspierany jest on przez nowy procesor Bionz XR. Wspólnie zapewniają szczegółowe ujęcia i doskonałą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nowy bezlusterkowiec firmy Sony to także bardzo wydajny system AF, dzięki czemu zdjęcia i filmy są ostre w każdych warunkach. Mamy tu połączenie systemu śledzenia w czasie rzeczywistym z technologią ustawiania ostrości na oko (człowieka/zwierzęcia/ptaka), co umożliwia bezproblemowe śledzenie obiektów podczas fotografowania i filmowania. W trybie seryjnym aparat α7 IV działa z prędkością 10 kl./s i szybkim opróżnianiem bufora, łatwiej więc uchwycić najlepszy moment akcji.

Doskonała kamera i łatwy streaming na żywo

Ten aparat SONY to także doskonała kamera, która pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K w formacie do 60p. Ma wiele zaawansowanych funkcji filmowych, takich jak zapis z 10-bitowym próbkowaniem koloru 4:2:2 oraz profile obrazu S-CINETONE/S-LOG 3, które nadają nagraniu kinową jakość. Sony α7 IV oferuje także kompensację zmian kąta widzenia podczas nastawiania ostrości, cyfrowe łącze audio do podłączania profesjonalnych mikrofonów. Jest też konstrukcja rozpraszająca ciepło, która umożliwia długotrwałe nagrywanie.

Dzięki Sony α7 IV można mieć także stały kontakt ze światem i swoimi widzami poprzez internet. Aparat umożliwia streaming na żywo w formatach 4K 15p i Full HD 60p bez używania karty przechwytującej. Sprawne i natychmiastowe strumieniowanie i dzielenie się swoimi zdjęciami orz filmami w sieci zapewnia najnowsze łącze USB-C 3.2, superszybkie łącze Wi-Fi oraz tryb automatycznego tworzenia kopii zapasowej zdjęć przez Bluetooth.

Zaawansowana i nowoczesna konstrukcja

Sony α7 IV ma zaawansowaną konstrukcję. Oferuje m.in. szybko reagujący i precyzyjny wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,69 mln pikseli, otwierany na bok ekran dotykowy o przekątnej 3″ oraz pięcioosiowy system stabilizacji obrazu w korpusie (IBIS). Jest też nowe, intuicyjne i dotykowe menu, pokrętło trybu zdjęć/filmów/S&Q oraz dwa gniazda na karty – to pozwala swobodnie przełączać się między fotografowaniem a filmowaniem.

Z tym aparatem można wybierać spośród ponad 40 obiektywów Sony przeznaczonych do pełnoklatkowych matryc obrazu i zapewniają doskonałą jakość zdjęć i filmów. Z kolei najnowsze lampy błyskowe Sony wykorzystują system wykrywania twarzy w aparacie, by korygować ekspozycję i nadawać naturalny wygląd odcieniom skóry. Dokładne dopasowanie balansu bieli i pomiar światła pozwalają prawidłowo naświetlić szybko poruszające się obiekty w niestabilnym oświetleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.