Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Android TV – wady i zalety

Telewizor z systemem Android TV - plusy i minusy

Im mniejszy mamy wybór, tym szybciej podejmujemy decyzję. Dlatego właśnie zakup telewizora stanowi nie lada wyzwanie. Producenci oferują coraz więcej modeli i multimedialnych możliwości, by odciągnąć nas od ekranów komputerów i zainteresować swoimi telewizorami. Co musi mieć takie urządzenie, byśmy zwrócili na nie uwagę? Niewątpliwie dostęp do Internetu, gier i ulubionych filmów. I powinno być kompatybilne ze smartfonem i tabletem. Takie możliwości dają telewizory Smart TV, Apple TV i Android TV. Ta ostatnia propozycja to nasz temat na dziś: Android TV – wady i zalety.

• Co to jest Android TV?
• Jasne strony Android TV
• Minusy telewizora z Android TV
• Android TV – wady i zalety

Co to jest Android TV?

Na początku był smartfon. Zaraz po nim na rynku pojawiły się telewizory Smart TV, które dawały ( i wciąż dają) możliwość współpracy tych dwóch urządzeń. Można surfować po sieci, instalować aplikacje i korzystać z oferty VOD. Problemem jest efektywność Smart TV, która zależy od liczby dostępnych aplikacji. Szukając alternatywy dla tego systemu, bardzo szybko trafimy na coraz popularniejszą platformę Android TV. Zaprojektowana przez Google, przenosi system operacyjny Android na ekrany inteligentnych telewizorów. Od 2015r. Android TV znajdziemy w dużej części telewizorów Sony, Phillips czy Manta. Jeśli jednak nie potrzebujemy nowego urządzenia, możemy kupić przystawkę i w ten sposób korzystać z opcji Android TV.

Jasne strony Android TV

Posiadacze telewizorów z Android TV, np. Sony KD-43XE8005, mogą swobodnie korzystać ze sklepu Google Play. Znajdą w nim wszystkie programy, które znajdują się na smartfonach, ale które zostały przystosowane, by działać na telewizorze. Podobnie jest z grami. Jeśli nie wystarczą nam dostępne w aplikacji tytuły, podłączmy kontroler. Nie musimy kupować konsoli – jej funkcje przejmuje Android TV, zarówno w trybie online, jak i offline. Platforma bardzo dobrze współdziała ze smartfonem. Aplikacja Google Cast umożliwia wyświetlanie obrazu zarówno na telefonie, tablecie, jak i na ekranie telewizora, Dla użytkowników smartfona ważna jest jeszcze jedna informacja. Android TV działa nie tylko z innymi Androidami, ale też z Windowsem i iOS. Zakup nowego telewizora, takiego jak Sony KD55XE7005BAEP, nie musi się więc wiązać z wymianą telefonu i na odwrót.

Porównaj telewizory Sony w Matrix Media

Minusy telewizora z Android TV

Tak naprawdę telewizory z systemem Android TV mają tylko jedną, ale dość istotną wadę – brak dostępności jego aktualizacji. Co prawda Google wprowadza kolejne wersje tej platformy, jednak zmiany dotyczą zwykle większej wydajności albo innej oprawy graficznej. Musimy więc mieć na uwadze, że po dłuższym czasie użytkowania Android TV, niektóre gry i aplikacje nie będą współpracować z tym systemem. Wtedy ratunkiem będzie już tylko nowszy telewizor.

CZYTAJ TAKŻE – Telewizor Bravia OLED – SONY KD-65A1 – dlaczego warto?

Android TV – wady i zalety

Decydując się na zakup nowego telewizora, warto zainteresować się systemem Android TV. Jest powszechnie dostępny przede wszystkim w urządzeniach marki Sony, a daje dużo więcej możliwości niż Smart TV. Zaopatrzenie się w przystawkę do posiadanego już telewizora też jest dobrym rozwiązaniem. I na pewno tańszym, choć obecność platformy Android TV nie wpływa na cenę urządzenia.

Android TV, w najprostszy możliwy sposób, dostarcza wiele rozrywki. Dzięki jednemu urządzeniu możemy grać w gry, oglądać filmy, słuchać muzyki na YouTube i przeglądać witryny internetowe. Jeśli w domu komputerów jest mniej niż członków rodziny, warto pomyśleć o sprzęcie z takim systemem.

Exit mobile version