Apple iPhone 8 coraz bliżej. Co już wiadomo?

Apple iPhone 8 opis

Na urodzinowym torcie Apple’a powinno się w tym roku znaleźć dziesięć świeczek. Minęło 10 lat od premiery pierwszego iPhone’a, a Apple wciąż wypuszcza na rynek jego kolejne modele. Przed nami następna edycja iPhone’a – wiele mówi się o jego ekranie, możliwości bezprzewodowego ładowania i nowoczesnym procesorze. A więc… Apple iPhone 8 coraz bliżej. Co już wiadomo? Kiedy premiera? Przeczytajcie.

Przeprojektowany wyświetlacz

 

Apple pilnie strzeże informacji, dotyczących nowej edycji iPhone’a, ale wiadomo, że urządzenie zostało widocznie przeprojektowane. Pojawiają się doniesienia o powrocie do aluminiowej obudowy i szkła na pleckach. Mówi się też, że ekran miałby zajmować całą przednią powierzchnię, jednak bardziej prawdopodobna jest opcja, że w górnej części iPhone’a znajdziemy belkę z miejscem na aparat, głośniki i sensory. Wyświetlacz typu OLED ma mieć 5,8 cala. Zapewni intensywniejsze kolory, większy kontrast i szerszy kąt widzenia. Panel OLED to także gwarancja dobrej wydajności energetycznej i dużo szybsze odświeżanie obrazu.

 

Zdjęcia w 3D?

 

Wersja iPhone’a 8 z wyświetlaczem OLED powinna otrzymać dwa obiektywy aparatu fotograficznego. Przedni aparat Facetime ma mieć 2 x 7Mpix, więc idealnie nada się do robienia selfie i prowadzenia rozmów video. W przypadku tylnego, wspomina się o 12Mpix lub podwójnym aparacie fotograficznym z OIS. Niewykluczone, że to urządzenie Apple’a wyróżni się również innym ułożeniem kamery. Apple, zamiast pozycji poziomej, planuje, by jej oczka były ułożone pionowo, jedno pod drugim. Między nimi miałaby się znaleźć dioda doświetlająca i mikrofon.

Dodatkowo, w każdej z soczewek aparatu ma się znaleźć optyczny stabilizator obrazu. Ciekawe, czy sprawdzą się przypuszczenia, że dzięki nowemu iPhone’owi będziemy mogli zrobić zdjęcia w 3D.

 

Zobacz inne produkty APPLE

O jeden przycisk mniej

 

W „ósemce” ma zabraknąć przycisku Touch ID. Technologia rozpoznawania odcisku palca będzie rzekomo umiejscowiona pod całym przednim panelem albo w przycisku włączania/ wyłączania iPhone’a. Niektórzy mówią o jeszcze bardziej zaawansowanych zabezpieczeniach biometrycznych – być może pojawi się funkcja rozpoznawania twarzy i skanowania tęczówki oka. Tak naprawdę żadne z tych rozwiązań się nie wyklucza i przypuszczalnie uzyskamy dostęp do obu.

 

iPhone 8 – bezprzewodowe ładowanie

 

Plotki o możliwości bezprzewodowego ładowania najnowszego iPhone’a krążą już od dłuższego czasu. Podobno ta innowacja miałaby też dotyczyć pozostałych modeli, których premiera przed nami: iPhone’a 7S i iPhone’a 7S Plus. Firma pobudza ciekawość użytkowników nie dementując takich informacji, ale równocześnie nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Z taką metodą wiąże się duże ryzyko – im dalej od źródła energii będzie urządzenie, tym wolniej może przebiegać proces ładowania. Czy Apple podejmie się rozwiązania tego problemu? Dowiemy się już niedługo.

 

Wyższy poziom wodoszczelności

 

Wyższa klasa wodoszczelności to jeden z pewników, które znajdziemy w nowej edycji iPhone’a. Do tej pory Apple ograniczał się do standardu IP67, teraz, jak większość wodoodpornych smartfonów, będzie dysponował klasą IP68. Oznacza to w praktyce, że „ósemka” wytrzyma zanurzenie na max. głębokości 1,5m do 30 minut. Będzie też bardziej odporna na kurz i zarysowania niż modele starszych generacji. Pamiętajmy jednak, że jedna rzecz w tym przypadku pozostaje niezmienna – gwarancja iPhone’ów nie obejmuje ich zalania.

 

Parametry techniczne

 

O parametrach technicznych iPhone’a 8 również wiadomo nieco więcej. Pamięć – 32, 128 lub 256 GB – to wartości znane nam z poprzedniego modelu. Reszta ulegnie drobnym modyfikacjom. Pracujące z systemem iOS 11 urządzenie, będzie napędzane nowszym procesorem, czterordzeniowym Apple A11 Fusion. Będzie też więcej RAM-u, 3 lub 4GB. iPhone 8 ma być zdecydowanie bardziej wydajny od poprzedników, ma także lepiej gospodarować energią. Niewykluczone, że w przyszłości doczekamy się wersji Dual-SIM.

 

Apple iPhone 8 coraz bliżej. Co już wiadomo?

 

Podobnie jak w przypadku nadchodzącej premiery Samsunga Galaxy Note 8, informacji dotyczących iPhone’a 8 jest niewiele. A przed firmą Apple trudne zadanie, bo wcześniejszy model Samsunga, Galaxy S8, został przyjęty bardzo entuzjastycznie, czego nie można powiedzieć o „siódemce” iPhone’a. O tym, czy sprosta oczekiwaniom i czy podniesie technologiczną poprzeczkę jeszcze wyżej, przekonamy się już jesienią tego roku. Jedno wiadomo na pewno –tanio nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.