Telewizor Bravia OLED – SONY KD-65A1 – dlaczego warto?

Telewizor Bravia OLED - SONY KD-65A1 dlaczego warto?

Chociaż szybciej byłoby napisać, dlaczego NIE warto zainteresować się nowym telewizorem Sony Bravia A1, to trudno oprzeć się pokusie, by jednak napisać kilka zdań o jego funkcjach. To telewizor z najwyższej półki, tak nowoczesny, jak żaden inny. Nie odmówimy sobie tej przyjemności. Przeczytajcie: telewizor Bravia Oled – Sony KD-65A1 – dlaczego warto?

Siadaj i podziwiaj

 

Zacznijmy od wielkości tego telewizora. W zależności od Waszych warunków mieszkaniowych albo wymagań, możecie zainwestować w wersję 55 lub 65-calową. Kiedy tę decyzję będziecie mieli za sobą, nie pozostaje Wam nic innego, jak zasiąść na kanapie i podziwiać. Ekran nie ma żadnej grubej ramki, miejsca na głośniki i stojaka. Nadaje się do powieszenia na ścianie albo postawienia w dowolnym miejscu, nawet na podłodze. Dzięki wyświetlaczowi Triluminos zobaczymy obraz w najwyższej jakości. Urządzenie zapewnia świetnie odwzorowane, naturalne kolory oraz głęboką czerń. Jego 8 milionów samoświecących pikseli, sterowanych przez procesor X1 Extreme, gwarantuje z kolei niewiarygodny kontrast. Sony Bravia Oled łączy w sobie wyrazistość 4K z intensywnością, jasnością i szczegółowością HDR. Bez problemu zobaczymy teraz wszystkie detale. Jeszcze Wam mało? Bardzo proszę. Producent wyposażył swój telewizor w technologie Super Bit Mapping 4K HDR oraz Dual Database Processing. Ich zadaniem jest zapobieganie ekranowym zakłóceniom, tak by obraz był płynny, a kolory pozbawione podziałów. Tryb Motionflow XR czuwa przy tym nad jego ostrością, szczególnie podczas wyświetlania dynamicznych scen kina akcji.

 

Co się stało z głośnikami?

 

Jakby to powiedzieć…nie ma ich. Dźwięk, dzięki technologii Acoustic Surface, wydobywa się bezpośrednio z ekranu. Działa na zasadzie wzbudzania wibracji na wyświetlaczu poprzez zainstalowane z tyłu telewizora sterowniki. Takie rozwiązanie daje efekt bardzo realistycznego i czystego dźwięku, doskonale współpracującego z obrazem. To nie koniec. Tryb ClearAudio+ da nam poczucie, że dźwięki dobiegają nas ze wszystkich stron.

 

Zobacz telewizory w obniżonych cenach w Matrix Media

Pod kontrolą Google’a

 

Rekomendowany przez Netflixa telewizor Sony Bravia Oled A1 jest kompatybilny z systemem Android TV. Odpowiada za niezwykle prostą i intuicyjną obsługę urządzenia oraz korzystanie ze sklepu Google Play. Możemy je również połączyć ze smartfonem i korzystać z takich funkcji jak kopiowanie zawartości ekranu ( Miracast), wbudowany Chromecast Video & TV SideView oraz Photo Sharing Plus. A co sądzicie o wybieraniu głosowym? Naszym zdaniem to spore ułatwienie, podobnie jak posiadanie nagrywarki cyfrowej. Ulubione programy zapiszemy na zewnętrznym dysku USB o pojemności do 2 TB

CZYTAJ TAKŻE – Jaki telewizor Panasonic z 4K wybrać?

 

Telewizor Bravia OLED – SONY KD-65A1 – dlaczego warto?

 

Sony Bravia A1 to telewizor z najwyższej półki, który zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Kiedy zapoznamy się z możliwościami, które oferuje, zrozumiemy, skąd bierze się jego cena. Trzeba bowiem przyznać, że ponad 20 tys.zł za takie urządzenie, to niemało. Dlaczego warto? Bo na tę chwilę, ten telewizor nie ma sobie równych. I nie będzie miał jeszcze przez kilka dobrych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.