Jaki telewizor Panasonic z 4K wybrać?

telewizory 4k panasonic

Jeszcze niedawno myśleliśmy, że wyższej rozdzielczości jak FullHD producenci nie są nam już w stanie zaproponować, że to już szczyt technologicznych możliwości. Błąd. Od pewnego czasu triumfy święcą telewizory 4K, a więc UltraHD ( określenia te są już używane zamiennie). Na czele peletonu znajdują się urządzenia firmy Samsung i Sony, ale w czołówce swoje miejsce ma również Panasonic. Sprawdźmy – jaki telewizor Panasonic z 4K wybrać?

4K – co to jest?

Zanim przejdziemy do konkretów, wyjaśnijmy sobie, czym jest to słynne 4K, którym kuszą nas sprzedawcy. Ogólnie rzecz ujmując, chodzi o bardzo wysoką, bo na poziomie 4 tys. pikseli, rozdzielczość obrazu. Dla porównania: jego rozdzielczość w technologii FullHD wynosi 1920 x 1080 pikseli, w 4K mamy 3840 x 2160 pikseli. Takie zagęszczenie przekłada się na ostrość wyświetlanych treści i nasycenie barw, a więc i komfort oglądania ulubionych kanałów jest większy. Naprawdę możemy mieć wrażenie, że siedzimy w sali kinowej. Rozdzielczość 4K wiąże się także z szybszym odtwarzaniem obrazu – od 24 do 120 klatek na sekundę.

Telewizor PANASONIC TX-65DX900

Kiedy zdecydowaliśmy, że telewizor z FullHD to dla nas zdecydowanie za mało i chcemy zainwestować w sprzęt z technologią 4K, przyjrzyjmy się dostępnym na rynku markom. Możemy oczywiście wybrać Samsunga, Sony albo LG, ale co wy na to, żeby trochę wyjść poza schematy i przyjrzeć się bliżej telewizorowi Panasonic? Ostatnio nie mówi się o tej firmie zbyt często, a szkoda – ma wiele argumentów, by nas pozytywnie zaskoczyć. Dlatego na dzisiaj proponujemy model TX-65DX900.

Zobacz inne telewizory w Matrix Media

Obraz najwyższej jakości

Telewizor TX-65DX900 wyróżnia się świetną specyfikacją techniczną, na czele której stoi czterordzeniowy procesor Smart TV. Urządzenie działa na tyle szybko, że możemy bez problemu wykonywać na nim kilka czynności jednocześnie: włączać film, przełączać się między ekranem a przeglądarką internetową, sterować ustawieniami. Co z jakością obrazu? Mówiliśmy już o tym, że dzięki rozdzielczości 4K każdy szczegół na ekranie telewizora Panasonic będzie widoczny z niezwykłą dokładnością. Obraz będzie bardzo realistyczny, a kolory nasycone – również dzięki obsłudze HDR. Wcześniej taka jakość obrazu była poza zasięgiem naszego wzroku, teraz otrzymujemy najgłębszą czerń i bardzo jasne rozświetlenia w standardzie. Przy okazji, technologia 3D odpowiada za doskonałą widoczność nawet jeśli patrzymy na ekran pod kątem 178 stopni.

CZYTAJ TAKŻE – JAKI TELEWIZOR DO 2000 ZŁ WYBRAĆ?

Szybkość na piątkę

Dobrze, a jak telewizor Panasonic poradzi sobie z płynnością ruchu? Odpowiadamy – bez zarzutu. Gwarantuje to Backlight Motion Rate 3000 Hz. Idealny kontrast zapewnia nam doskonały odbiór, nawet podczas oglądania bardzo dynamicznych scen, np. w filmie sensacyjnym. Bo im wyższa wartość BMR, tym lepsza jakość wyświetlanego obrazu. Tym bardziej, że wspiera go dodatkowo zaawansowany system Intelligent Frame Creation. Także i dźwiękowi nie ma czego zarzucić – urządzenie Panasonic zostało wyposażone w technologię Dolby Digital Plus oraz 2 wbudowane głośniki niskotonowe. Wrażenia jak z sali kinowej mamy jak w banku!

Jaki telewizor Panasonic z 4K wybrać?

Panasonic, o którym mowa, to zdecydowanie dobry wybór dla osób, planujących zakup telewizora większego niż 60 cali ( ten model ma ich 65). Tylko wtedy rozdzielczość 4K pokaże swoje możliwości w pełnej krasie. To prawda, ma to swoją cenę, bo za ten model zapłacimy nie mniej niż 11 tys.zł. Otrzymamy za to gwarancję najwyższej jakości, sygnowaną certyfikatem THX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.