Jak odkamienić parownicę KARCHER?

Parownice Karcher - odkamienianie

Parownica to coraz popularniejszy sprzęt w gospodarstwach domowych. Higieniczna, ekologiczna i niesamowicie precyzyjna, sprawia, że kto raz posprzątał z jej pomocą mieszkanie, już nigdy nie wróci do zwykłego mopa i szczotki. Na wydajność tego urządzenia wpływa nie tylko odpowiednie dopasowanie wielkości i mocy parownicy do sprzątanych powierzchni, ale też dbałość o nią – systematyczne czyszczenie i odkamienianie. O tym dzisiaj: jak odkamienić parownicę Karcher?

Jak działa parownica?

Parownica działa na zasadzie szybkowaru – posiada zbiornik z wodą, która doprowadzana jest do wrzenia. Pojemność zależy od modelu: w przypadku parownicy Karcher SC 2 i Karcher SC 3 to 1,5 l. Czas podgrzewania wody możemy skrócić, jeśli napełnimy zbiornik ciepłą wodą. Uważajmy przy tym, by nie nalać jej zbyt dużo, ponieważ ryzykujemy zamoczenie czyszczonej powierzchni.

Para usuwa nawet najdrobniejsze cząsteczki brudu – dociera do każdej szczeliny i zagłębienia. Dlatego parownica to urządzenie niezbędne, gdy chcemy wyczyścić podłogi, armaturę kuchenną i łazienkową, kaloryfery, a także okna i lustra. W sprzedaży dostępne są zarówno modele ręczne, jak i solidniejsze, z dużymi zbiornikami wody oraz bogatym wyposażeniem dodatkowym. Dzięki niemu wyczyścimy samochód albo usuniemy ze ścian stare tapety.

CZYTAJ TAKŻE – KTÓRĄ PAROWNICĘ KARCHER WYBRAĆ?

Czyszczenie urządzeń elektrycznych

Odkamienianie to absolutna konieczność w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, które do pracy wykorzystuje wodę. A im jest twardsza, tym częściej należy usuwać kamień. Brak regularności może bowiem spowodować, że na czyszczonych powierzchniach pojawią się białe lub brązowe plamy, a strumień pary ulegnie osłabieniu. Dlatego wydajność takich urządzeń jak żelazko, streamer, czy parownica, jest tym większa, im bardziej o nie dbamy. Co możemy zrobić? Po pierwsze, przepłukujmy bojler po mniej więcej trzech użyciach. To najprostsze rozwiązanie, do stosowania profilaktycznie. W sytuacji, kiedy z powodu kamienia zauważymy spadek wydajności parownicy (po ok. 10 razach), potrzebne będą bio-odwapaniacze w pałeczkach, Usuną kamień szybko i skutecznie – nie tylko w parownicach, ale też w czajnikach elektrycznych lub ekspresach do kawy. Są przy tym przyjazne dla środowiska. Wystarczy wsadzić pałeczkę do zbiornika z wodą i zostawić na całą noc. Rano trzeba tę wodę wylać i gotowe – parownica będzie ponownie gotowa do pracy. W opakowaniu znajduje się zwykle 9 pałeczek, więc wystarczy nam na dłuższy czas. Ich koszt to ok. 50zł.

Porównaj urządzenia Karcher w Matrix Media

Jak odkamienić parownicę KARCHER?

Samo odkamienianie parownicy Karcher jest bardzo proste – ważniejsze, byśmy pamiętali, by robić to odpowiednio często. Tylko systematyczne działanie da nam gwarancję, że urządzenie będzie wciąż tak samo efektywne, a nasze mieszkanie – idealnie wysprzątane. Dbałość o parownicę to także recepta na jej długowieczność. Przecież nie chcemy co 2 lata kupować nowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.