Aparat hybrydowy – czy warto kupić?

aparat hybrydowy

Robienie zdjęć to hobby, praca lub po prostu sposób na dokumentownie swoich podróży. Na rynku możemy znaleźć proste kompakty, które nie mają wielkich możliwości, ale za to łatwo mieszczą się w walizce. Z drugiej strony jakość zdjęć z lustrzanki i możliwość wymiany obiektywów są niewątpliwą zaletą. A gdyby tak połączyć oba rodzaje aparatów w jeden? Okazuje się, że jest to możliwe!

1. Aparat hybrydowy – co to jest?

Czym jest aparat hybrydowy? W pierwszej chwili taka nazwa może być dla nas zaskakująca. W praktyce jednak koncept tego sprzętu polega przede wszystkim na tym, że łączy się niewielkie rozmiary kompaktowego aparatu z wymiennymi obiektywami. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

2. Zalety aparatów hybrydowych

Jedną z glównych zalet hybryd jest prosta obsługa. Każda osoba, która potrafi używać tradycyjną cyrfrówkę lub smartfona, będzie w stanie poradzić sobie z tym sprzętem. Ponadto wysokiej jakości obiektywy znacząco przewyższają jakością te z kompaktów. Kupując dodatkowe akcesoria możemy zmieniać szerokość obiektywu w zakresie od 18 mm do 300 mm. To daje ogromne możliwości.

Hybrydy również pozwalają na łatwe przesyłanie fotografii bez korzystanie z kabli. Takie rozwiązania stosuje Samsung, jak i Sony. Wi-Fi, które jest standardem tego typu urządzeń pozwala na szybkie opublikowanie zdjęcia w mediach społecznościowych.

3. Minusy aparatów hybrydowych

Na pewno jednak nie jest to rozwiązanie, które każdemu przypadnie do gustu. Aparaty hybrydowe na pewno nie staną się w nabliższym czasie głównym sprzętem zawodowych fotografów. Profesjonalne lustrzanki są w stanie bowiem zaoferować w dalszym ciągu zdjęcia znacznie lepszej jakości. Zawodowcy nie będą być może również skłonni do kupowania kolejnych obiektywów, poniewaz te z lustrzanek nie będą do nich pasować.

4. Czy warto kupić hybrydę?

Hybryda może być świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą wykonywać zdjęcia lepszej jakości, ale nie mają aspiracji, by zostać zawodowym fotografem. Tego typu sprzęt może być równiez przydatny jako zapasowy aparat dla profesjonalistów. W przyszłości być może również jakość zdjęć, które będzie można uzyskać z hybrydy, ulegnie poprawie i część zawodowców postanowi zainteresować się takim rozwiązaniem w swoim warsztacie mając tym samym jeszcze szersze pole manewru podczas zastanawiania się nad tym, jaki wybrać aparat.

Aparaty hybrydowe- sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.