Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe – praktyczny poradnik

słuchawki bezprzewodowe

Do krępujących nas kabli uciekamy jak najdalej. Najdobitniejszym przykładem jest oczywiście usunięcie gniazda minijack z nowej wersji iPhone’a. Choć wiele osób ciągle jeszcze ma większe zaufanie do klasycznych przewodów, to przyszłość należy do rozwiązań wireless. Dlaczego warto kupić słuchawki bezprzewodowe i na co należy zwrócić uwagę? Sprawdźcie!

1. Dlaczego warto kupić słuchawki bezprzewodowe?

Powodów jest oczywiście wiele, ale głównym jest wygoda. Nie musimy ciągle walczyć z nierozwiązanymi supłami, które samoczynnie zawiązują się w naszej kieszeni. Również podczas biegania nie jesteśmy ograniczeni przez kable. To jednak nie wszystko. Tego typu słuchawki mogą mieć znacznie dłuższą żywotność. Na pewno każdy z Was pamięta sytuacje, kiedy zupełnie niespodziewanie dźwięk w jednej ze słuchawek przestaje być czysty i w końcu całkowicie zanika. Zwykle jest to spowodowane wyginającym się przewodem w okolicach wtyczki minijack. W tym wypadku nie ma już tego problemu.

2. Sposób przesyłania dźwięku

Słuchawki mogą komunikować się z naszym odtwarzaczem lub telefonem na wiele sposobów. Niektóre z tych rozwiązań są bardziej praktyczne od innych. Przyjrzyjmy się im szczegółowo:

  • Bluetooth – to jeden z najpopularniejszych rodzajów połączeń, jaki stosowane jest nie tylko w przypadku słuchawek, lecz również nowoczesnych myszek lub klawiatur. To rozwiązanie praktyczny, jednak trzeba się liczyć z tym, że jakość dźwięku nie będzie najwyższej jakości, ponieważ ten standard połączenie kompresuje przesyłany dźwięk. Jeśli zdecydujemy się na tego typu słuchawki, to warto pamiętać o tym, by na naszym odtwarzaczu wgrać muzykę w wyższej jakości niż mp3.
  • Wi-Fi – to rozwiązanie, które dopiero nie dawno pojawiło się w masowej sprzedaży. Jego zaletą jest na pewno bardzo duży zasięg i brak zakłóceń.
  • radiowe – sygnał przesyłany jest drogą radiową i sam dźwięk jest tu lepszy niż w przypadku słuchawek bluetooth, jednak mankamentem jest z całą pewnością fakt pojawiających się opóźnień w przesyle.
  • fale podczerwone – mogą zaoferować wysoką jakość dźwięku, jednak ich zasięg jest niewielki i nic może pojawić się między nimi, a niezbędnym w tym przypadku nadajnikiem.

3. Słuchawki nauszne czy douszne?

Przed zakupem słuchawek warto się jeszcze zastanowić na tym, na jakim typie nam zależy i w jakich sytuacjach będziemy ich używać. Jeśli szukamy sprzętu do komputera albo do komunikacji miejskiej lub spacerów, to bardzo dobre mogą okazać się słuchawki nauszne. W przypadku uprawiania sportu lepiej natomiast zainwestować w słuchawki dokanałowe, które są znacznie lżejsze.

4. O czym warto pamiętać, kupując słuchawki bezprzewodowe?

Z całą pewnością przy wyborze słuchawek warto zwrócić uwagę na zasięg działania, a także czas pracy akumulatorów. Bardzo ważne, by wspomniane akumulatory miały odpowiednią żywotność, by mogły nam posłużyć jak najdłużej.

Jeśli jeszcze nie wiesz jakie słuchawki wybrać, to przejrzyj pozostałe teksty na naszym blogu lub skontaktuj się z naszą obsługą Klienta!

Sprawdź nasze słuchawki bezprzewodowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.