Jak wybrać odtwarzacz muzyczny do biegania?

słuchawki do biegania

W bieganiu ważne jest nie tylko silna wola i chęci, lecz również odpowiednia muzyka, która potrafi zmobilizować nawet najbardziej zmęczonego zawodnika. Jeśli biegasz, to wiesz, jak istotnym sprzętem jest dobry odtwarzacz muzyczny, który zaoferuje Ci dobrą jakość dźwięku, a jednocześnie nie będzie przeszkadzał w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Jak wybrać odtwarzacz muzyczny do biegania? Odpowiadamy!

1. Niewielkie rozmiary odtwarzacza muzycznego

W czasie biegu każdy dodatkowy gram potrafi ciążyć i utrudniać poruszanie się. Warto więc wybierać przede wszystkim niewielkie urządzenia. Nie potrzebujesz bowiem wtedy sprzętu o dużej pojemności i wielkim wyświetlaczu. Wystarczy po prostu odtwarzacz, na który wgrasz muzykę, która doda Ci sił.

2. Łatwość mocowania

Równie istotny jest sposób mocowania odtwarzacza. Bardzo dobrze sprawdzają się modele, które posiadają klips, dzięki któremu będzie się on trzymał na swoim miejscu przez cały bieg. Innym rozwiązaniem są odtwarzacze w formie słuchawek, które przeznaczone są typowo do uprawiania sportu.

3. Odporność na wstrząsy i wilgoć

W trakcie biegu nasz odtwarzacz będzie narażony na ciągłe wstrząsy, a czasami nawet upadki. Nie warto więc wybierać sprzętu z dużym wyścietlaczem, który może się stłuc. Ważne jest, by był on również odporny na wilgoć, ponieważ w trakcie ćwiczeń pocimy się i może spotkać nas ulewa.

4. Swoboda ruchu

Istotne jest również to, by nasze ruchy nie były niczym skrępowane. Każdy biegacz wie jak bardzo może to być irytujące. Dobrze więc sprawdzają się odtwarzacze w połączeniu ze słuchawkami bezprzewodowymi lub wystarczająco długim kablem, który będziemy mogli dobrze dopasować do naszych potrzeb.

5. Polecane odtwarzacza do biegania

Na rynku można znaleźć wiele odtwarzaczy, które będą spełniały te wymagania. Warto zwrócić uwagą na takie modele jak Sony NWZ WS 615. To sportowy odtwarzacz, który zakłada się na głowę. Jego zaletą jest wygoda, a także całkiem spora pojemność. Zaletą jest również to, że utwory można zmieniać za pomocą małego nadajnika,który zakłada się na palec. Niewątpliwie jest to player mp3, jaki warto wybrać.

Zwolennicy bardziej klasycznych rozwiązań mogą zdecydować się na odtwarzacz SONY NWZ-B183F L. To niewielki odtwarzacza, który łatwo można przyczepić do ubrania. Na wierzchniej części znajdują się przyciski, dzięki którym można zmieniać wygodnie utwory w trakcie biegu.

Sprawdź nasze odtwarzacze mp3!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.