Myjki ciśnieniowe Karcher – praktyczne narzędzie do domu i ogrodu

myjki ciśnieniowe karcher

Myjka ciśnieniowa jest narzędziem wielofunkcyjnym, które zyskuje popularność. Dzięki niej szybko poradzimy sobie z brudnym samochodem, rowerem lub sprzętem budowlanym. Przyda się ona również podczas czyszczenia chodników z mchu i porostów. Dokonując takiego zakupu warto jednak pamiętać o kilku podstawowych parametrach, które powinniśmy dobrać zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

1. Jak często będziesz korzystać z myjki ciśnieniowej?

 

Zanim kupisz myjkę ciśnieniową, musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Jednym z bardziej istotnych jest oczywiście fakt, jak często będziesz z niej korzystać i czy będzie ona wykorzystywana prywatnie, czy może przez firmę. Dlaczego jest to takie istotne? Ponieważ na podstawie tego będziemy dobierać odpowiednie ciśnienie,jakim będzie dysponował nasz sprzęt.

W przypadku amatorskiego użytku kilka razy w ciągu roku wystarczy nam zakup myjki ciśnieniowej o mocy poniżej 150 barów. Jeśli jednak będziesz z niej korzystać częściej, np. w myjni samochodowej lub firmie budowlanej, to konieczny może się okazać zakup sprzętu o mocy 150 do 500 barów.

 

2. Napęd w myjkach ciśnieniowych

 

Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów zasilania myjek ciśnieniowych. Jednym z najbardziej popularnych jest tradycyjne zasilanie elektryczne. Aby z niego skorzystać wystarczy posiadać w pobliżu jedynie gniazdko o mocy 230V. Takie myjki sprawdzą się w przypadku amatorskiego wykorzystania. Jeśli jednak nasza działalność wymaga większej mocy, konieczne może się stać kupno urządzenia 400 V.

Innym rozwiązaniem, które daje nieco większe możliwości są myjki hybrydowe, które umożliwiają korzystanie zarówno z zasilania elektrycznego, jak i wbudowanego akumulatora. Takie urządzenie sprawdzi się z całą pewnością wszędzie tam, gdzie nie będziemy skorzystać z gniazdka 230V. Oznacza to jednak wyższą cenę i większą wagę.

W profesjonalnych zastosowaniach konieczne jest wykorzystanie sprzętu, który zasilany jest za pomocą silników spalinowych. Świetnie sprawdzają się w myjniach samochodowych i w firmach, które dbają o czystość przestrzeni miejskiej. W przypadku częstej eksploatacji najlepszym wyjściem okaże się silnik Diesla.

 

3. Parametry, o których warto pamiętać.

 

W tym miejscu podsumujemy wszystkie parametry, na które warto zwrócić uwagę przy okazji zakupu myjki ciśnieniowej. Jeśli zależy nam na amatorskiej myjce ciśnieniowej,to wystarczy nam zakup sprzętu o mocy do 150 barów. Jeśli jej zastosowanie będzie bardziej profesjonalne, powinniśmy zainwestować w sprzęt z mocą 200 barów lub większą.

Nie bez znaczenia jest też prędkość tłoczenia wody. Liczby, które pojawiają się przy tym parametrze oznaczają ilość wody, którą jesteśmy w stanie wydobyć z myjki w czasie jednej godziny. Prosty sprzęt będzie w stanie wydobyć z siebie 300 do 500 litrów, natomiast profesjonalne myjki ciśnieniowe mogą wypomponować nawet 2000 litrów w ciągu godziny.

Karcher – sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.