Czym czyścić lodówkę? Czyli radzimy, jak pozbyć się brudu!

Czym czyścić lodówkę? Pozbądź się brudu!

Producenci zalecają, aby czyścić lodówkę średnio co 3 miesiące. Należy jednak przyznać: robimy to o wiele rzadziej, a do największych porządków zmuszają nas zwykle zbliżające się święta. Często jednak nawet w takich wypadkach popełniamy podstawowe błędy, przez które nie możemy się długo cieszyć czystą lodówką. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się jak i czym czyścić lodówkę!

Czym czyścić lodówkę?

Często można trafić na informacje, że lodówkę najlepiej czyścić szmatką z ciepłą wodą, po czym należy przecierać ją suchym ręcznikiem. W taki sposób jednak nie umyjemy jej dokładnie. Zdecydowanie lepszym z łatwo dostępnych rozwiązań będzie mleczko do czyszczenia, które ułatwi pozbycie się trudno schodzącego brudu. Jednak wtedy wciąż nie będziesz w stanie dotrzeć do każdego zakamarka swojej lodówki.

W przypadku, kiedy brud zagnieździł się w trudno dostępnym miejscu albo na górnej ścianie, idealnym rozwiązaniem będzie preparat czyszczący w sprayu do lodówek. Wygodna butelka z rozpylaczem sprawia, że aplikowanie środka możliwe jest w zakamarkach, do których trudno dostać się szmatką. Oprócz rozpuszczania zanieczyszczeń, preparat usuwa nieprzyjemne aromaty, pozostawiając po sobie miły dla nosa zapach świeżości.

W sklepie MatrixMedia dostępny jest również zestaw pielęgnacyjny do lodówki, składający się z czterech elementów: wspomnianego wyżej preparatu czyszczącego w sprayu oraz pochłaniacza zapachów, maty antypleśniowej i ściereczek czyszczących do lodówek. Dzięki temu rozwiązaniu bez problemu utrzymasz czystość w swojej lodówce.

Technologie wspomagające w lodówkach

Należy pamiętać o tym, że nowoczesne lodówki posiadają specjalne rozwiązania, dzięki którym utrzymanie urządzenia w czystości jest jeszcze łatwiejsze. Jedną z najpowszechniejszych technologii tego typu jest system No Frost, który znaleźć można w takich lodówkach jak Bosch KGN36VL31E czy Samsung RB31HER2CSA. Polega on na odpowiednim wentylowaniu lodówki, co zapobiega osadzaniu się szronu na półkach i produktach. Wadą tego systemu może być szybsze osuszanie się pożywienia ze względu na niską wilgotność – problem ten można jednak łatwo ominąć, decydując się na przechowywanie żywności w plastikowych pojemnikach.

Zastanawiasz się, czym czyścić lodówkę lub jakie urządzenie kupić, aby jak znacząco ułatwić sobie ten obowiązek? Skontaktuj się z ekspertami MatrixMedia, którzy chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie!

Skontaktuj się z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.