Dlaczego warto mieć drona?

Dlaczego warto mieć drona

Jeśli uważasz, że drony to tylko i wyłącznie zabawka dla dzieci – masz w połowie rację. Owszem, potrafią one zapewnić doskonałą zabawę. Rzecz w tym, że również osobom dorosłym.

Fotografia z użyciem drona

Co prawda jest to najbardziej oczywiste zastosowanie, ale jednak wiele osób nie docenia go, gdy analizuje dlaczego warto mieć drona. Widok z lotu ptaka, zarówno prostopadły, jak i pod pewnym kątem, to perspektywa, która do tej pory w większości przypadków była kompletnie niedostępna.

Możliwości, jakie przed fotografami (tez amatorami!) otwarły drony są niesamowite i tak naprawdę ograniczone tylko ich wyobraźnią. Zdjęcia turystyczne, czy fotografie ciekawych wydarzeń to tylko najprostsze przykłady.

Nowe możliwości dla youtuberów

Naturalną konsekwencja wykorzystania dronów do fotografii jest zastosowanie ich także do filmowania. Kamery do dronów można dokupić, tak jak w przypadku modelu ACME Gimbal CamOne Gravity Air 2D Zoopa Q Evo 550. Co można dzięki nim osiągnąć? Filmowanie panoram, tworzenie dynamicznych ujęć z wydarzeń, ciekawe perspektywy w trakcie rejestrowania koncertów lub wydarzeń sportowych.

Drony w zastosowaniach komercyjnych

Omawiając różne scenariusze, odpadające na pytanie dlaczego warto mieć drona, warto zauważyć, że chodzi nie tylko o zabawę. Nawet najprostsze modele po wyposażeniu ich w kamerę, mogą się sprawdzić w przypadku nadzorowania pojazdów, czy monitorowania większego terenu.

Ciekawostką jest także fakt, że jeśli pracujesz w branży developerskiej lub w agencji nieruchomości, pytanie o to, dlaczego warto mieć drona, powinno być dla Ciebie czysto retoryczne. Dlaczego? Bo zdjęcia terenu inwestycji lub istniejącego już domu, wykonane z lotu ptaka, znacząco pomogą w przebiciu się pomiędzy ofertami konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.