Kawa może smakować jeszcze lepiej

Ekspres do kawy Miele

Każdy miłośnik tego czarnego napoju wie, jak wiele zależy od sposobu zaparzenia. Każdy, kto pił kawę w wysokiej klasy ekspresie do kawy wie, o ile wyprzedza on najtańsze modele. Jak wybrać model, który zapewni najlepsze doznania?

Ekspres ciśnieniowy czy przelewowy?

To pierwszy wybór, jaki staje przed kupującym ekspres do kawy. Modele przelewowe pozwalają każdorazowo przygotować większą ilość kawy, więc doskonale sprawdzają się na stołówkach lub w miejscach pracy dużej liczby osób. Niestety, choć są proste w obsłudze, mają bardzo ograniczone możliwości przyrządzania kawy, a sam proces parzenia trwa niezmiernie długo.

Alternatywą może być ciśnieniowy ekspres do kawy (Miele, Bosch, Zelmer lub innego sprawdzonego producenta). W tym przypadku parzenie odbywa się na zasadzie tłoczenia gorącej wody poddanej wysokiemu ciśnieniu. Proces przygotowania napoju jest dzięki temu znacznie szybszy, ale co najważniejsze dla kawoszy – zazwyczaj ekspres ciśnieniowy daje znacznie więcej możliwości, chociażby w postaci systemu spieniania.

Warto zaznaczyć, że w ekspresie przelewowym w trakcie parzenia kawy pozostają w napoju substancje, które mogą zaburzać smak. W przypadku ekspresów ciśnieniowych problemu tego nie ma, co wpływa na doznania w trakcie picia napoju, a przy okazi jest zdrowsze.

Jakie funkcje powinien posiadać ekspres do kawy?

Omówiliśmy typy samych urządzeń. Co jednak z funkcjami dodatkowymi? Omówmy te najciekawsze.

Już na wstępie warto zwrócić uwagę na regulację ciśnienia. Warto mieć do dyspozycji duży zakres, tak aby w zależności od potrzeb przygotowywać kawę mocniejszą lub lżejszą.

Warto też zwrócić uwagę na takie funkcjonalności, jak Thermocream, dzięki którym możliwe jest uzyskanie wyjątkowo gęstej kawy. Ważne są również takie funkcje, jak możliwość regulowania ilości mleka dolewanego do kawy, czy regulowanie dokładnej temperatury podgrzewania. Każda z tych opcji pozwala na dopasowanie właściwości pitej kawy – także smakowych!

Nie można tez zapomnieć o łatwości w utrzymaniu urządzenia w czystości. Siłą rzeczy wpływa to na jakość pracy urządzenia, a co za tym idzie także na smak. Przykładowo ekspresy do kawy Miele często posiadają opcję automatycznego czyszczenia niektórych swoich elementów, co znacznie ułatwia życie posiadaczowi tego sprzętu.

Wybierz ekspres do kawy w MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.