Najciekawsze funkcje, w które zaopatrzono nowoczesne pralki

Pralki Miele

Już dawno minęły czasy, gdy poszczególne pralki różniły się od siebie nawzajem wyłącznie pojemnością i klasą energetyczną. Obecnie pralki Miele, Siemens, Bosch, LG, czy Samsung walczą o swoje miejsce na rynku szeregiem funkcji dodatkowych. Czasem tyleż prostym co genialnym. Czasem całkiem zaskakującym. Poznaj najciekawsze z nich, dzięki którym nie trzeba dłużej zastanawiać się nad tym jaką pralkę wybrać!

Samsung proponuje dodawanie ubrań w trakcie prania

O tym pomyśle trzeba wspomnieć. Każdy, komu w roztargnieniu zdarzyło się zapomnieć czegoś dodać do prania, wie jakie to uczucie, gdy przypomina sobie o tym 5 minut po rozpoczęciu cyklu piorącego. System Samsung Addwash podsuwa rozwiązanie w postaci dodatkowych drzwiczek do pralki. O ile główne znajdują się z przodu, o tyle dodatkowe od góry i pozwala dorzucić coś jeszcze w trakcie wstępnego rozruchu.

Pralka Bosch – przyjazna dla… alergików

Nie, to nie pomyłka. Niektórzy producenci zadbali o to, by ich urządzenia były przyjazne dla osób z uczuleniami na tyle mocnymi, że reagują nawet na małe ilości płynów piorących. Świetnym przykładem jest Bosch WAT24340PL, pralka, która posiada certyfikat ECARF, świadczący o tym, że dokładnie wypłukuje ona środki piorące.

Pralki Miele: Specjalna konstrukcja bębna

Część z was być może zwróciła uwagę na fakt, że poszczególni producenci używają różne kształty wypustek po wewnętrznej stronie bębna. Przykładowo pralki Miele wykorzystują opatentowany bęben SoftCare, którego powłoka w kształcie plastra miodu sprawia, że proces prania jest wyjątkowo łagodny dla samych ubrań. Warto zauważyć, że inni producenci posiadają własne specjalizacje, niektórzy stawiają na przykład na fakturę bębna poprawiającą efektywność samego prania.

Piana pod kontrolą

Czasami w trakcie prania powstaje zbyt duża ilość piany. Czy jest to problemem? Tak, ponieważ utrudnia dopłukanie tkanin do końca. Kłopot jednak znika, jeśli dana pralka posiada system kontroli piany. W takim przypadku, w razie wykrycia nadmiaru takowej, uruchomione zostaje dodatkowe płukanie. Oczywiście pod warunkiem, że dany model posiada system kontrolny.

Inteligentna modyfikacja programu piorącego

To jedna z najważniejszych cech z punktu widzenia osób oszczędnych. Coraz częściej (aczkolwiek warto się przy danym modelu upewnić) pralki Miele, Samsung, Siemens, Bosch, a także produkty innych znaczących producentów, posiadają systemy sprawdzające wagę umieszczonych w nich ubrań. Następnie oprogramowanie pralki wyposażonej w system modyfikuje program w taki sposób, aby zoptymalizować czas jego trwania i ilość wpuszczanej do środka wody.

Pralki w MatrixMedia – Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.