Nawigacja GPS dla cyklistów

Nawigacja treningowa

Jesteś zapalonym turystą i uwielbiasz długie, rowerowe wycieczki? To bardzo dobrze! Jednak jeśli jednocześnie uwielbiasz poznać nowe, nie zawsze prawidłowo oznakowane szlaki, pomyśl, czy nie przydałaby by Ci się nawigacja rowerowa.

Czy wystarczy GPS w telefonie?

Początkujący cyklista może dojść do wniosku, że wystarczą mu mapy w telefonie z modułem GPS. Sprawa niestety nie jest taka prosta. Mapy te nie zawsze są dość dokładne, by sprawdziły się w trudniejszym terenie. Szczególnie w górach lub w lesie okażą się wyjątkowo zawodne.

Istnieją jednak i inne powody, dla których GPS w telefonie to za mało na rowerową wycieczkę terenową. Po pierwsze – smartfony są po prostu nieporęczne. Po drugie –
w trakcie całodniowej wyprawy może się okazać, ze w połowie trasy wyczerpała się bateria. Problemy te można w prosty sposób rozwiązać poprzez stosowanie specjalnych uchwytów i korzystanie z powerbanku. Można, jednak znacznie lepiej skorzystać z rozwiązań dedykowanych.

Rowerowa nawigacja treningowa

GPS stworzony od początku do końca z myślą o cyklistach ma wiele zalet. Łatwo się ją montuje na rowerze, bateria starcza na dłużej, a przede wszystkim interfejs jest zaprojektowany od początku do końca z myślą o prostocie obsługi w trakcie jazdy. Tak, by nie musieć się koncentrować na opcjach, a zamiast tego szybko uzyskiwać dostęp do potrzebnych informacji.

Dlaczego gdy wybieramy rowerowy GPS, najlepsza okaże się nawigacja treningowa? Głównie ze względu na szereg funkcji dodatkowych. Obok standardowych opcji, takich jak wyznaczanie trasy, czy wsparcia dla powrotu do punktu startowego, tego typu urządzenia dostarczają mnóstwa dodatkowych danych. Średnia szybkość, jej zmiany poszczególnych odcinkach itp. to parametry, które pozwalają na lepsze rozplanowanie sił w trakcie długich wypadów w teren.

Co istotne, gdy jest Ci potrzebna nawigacja treningowa, możesz wybrać zarówno proste modele, dostarczające tylko podstawowych danych, jak i bardziej zaawansowane, dzięki którym w pełni skontrolujesz wszystko, co jest związane z Twoją wycieczką rowerową.

Sprawdź sportowe GPS w MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.