Dobra kuchenka mikrofalowa

dobra kuchenka mikrofalowa

Dobra kuchenka mikrofalowa obowiązkowo powinna znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Żyjemy w nowoczesności, w której brak czasu występuje na porządku dziennym. W konsekwencji przygotowanie domowego posiłku może stanowić spore wyzwanie. Kuchenka sama w sobie jest stosunkowo prosta w obsłudze, co oczywiście przekłada się na jej czas pracy. Przygotowanie w niej potraw znacznie przyspiesza proces gotowania. Dobra kuchenka mikrofalowa jako urządzenie kuchenne po raz pierwszy na rynku pojawiła się w roku 1947 w Radarange. Pomysłodawcą był amerykański wynalazca Percy Spencer.

Jak działa dobra kuchenka mikrofalowa?

Dobra kuchenka mikrofalowa funkcjonuje dzięki wprawieniu cząsteczek wody w tzw. rotacyjne drgania, które usytuowane są w nagrzewanym posiłku. Drgające cząsteczki wody uwalniają energię, co w rezultacie prowadzi do tłumienia drgań. Uwolniona energia przekazywana jest cząsteczkom podgrzewanego ciała. Dzięki temu temperatura posiłku rośnie. Dobra kuchenka mikrofalowa posiada metalowe wnętrze oraz wbudowaną w szybę siatkę. Zadaniem tych elementów jest ochrona mikrofal przed ich emisją poza wnętrze urządzenia. Ponadto siatka odbija mikrofale do wnętrza kuchenki mikrofalowej, co sprawia, że posiłek jest podgrzewany równomiernie.

Oto kilka kuchenek, na które warto zwrócić uwagę

Kuchenka mikrofalowa BOSCH HMT84G451 oprócz standardowych programów posiada również funkcję grilla. dzięki czemu nawet w chłodne dni możemy przyrządzić pyszne grilowane posiłki. Ponadto nadaje się ona do zabudowy kuchennej.

Kuchenka mikrofalowa ELECTROLUX EMS 21400S sterowana jest elektroniczne i posiada wbudowany wyświetlacz elektroniczny oraz zegar. Ma wbudowaną również funkcję automatycznego ważenia oraz sygnał dźwiękowy informujący o końcu podgrzewania posiłku.

Kuchenka mikrofalowa ZANUSSI ZM21M4 posiada pięć poziomów mocy, minutnik oraz wbudowany sygnał dźwiękowy informujący o podgrzanym posiłku. Ponadto podczas przygotowywania posiłku wnętrze mikrofalówki jest podświetlane, dzięki czemu łatwo zaobserwować stan posiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.