Ekonomiczna pralka

ekonomiczna pralka

Ekonomiczna pralka to niezbędny sprzęt AGD w domu. Z jednej strony chcemy, by pięknie się prezentowała w naszej łazience, a z drugiej, by była funkcjonalna. Ponadto przy zakupie energooszczędnej pralki trzeba wziąć pod uwagę kilka innych kwestii, równie ważnych co estetyka i energooszczędność. Pierwszą z nich jest budowa tego typu urządzenia: czy ma być to pralka ładowana od góry, czy od przodu. Kolejny wybór to pojemność pralki, liczba programów, klasa energetyczna, prędkość wirowania oraz dodatkowe udogodnienia.

Ekonomiczna pralka to znaczy jaka?

Głównie interesuje nas ekonomiczna pralka w kontekście zużywanej wody i prądu, jednak nie są nam obojętne inne parametry. Pamiętajmy, że wybór pralki ładowanej od góry zalecana się przy mniejszych łazienkach. Natomiast główną zaletą pralki ładowanej od przodu jest większy załadunek bębna.

Istnieją również na rynku pralki typu slim. Są one mniejsze od standardowych, z czym wiąże się również mniejsza wielkość załadunku. W kontekście energooszczędności pralki warto nadmienić, że pralka typu slim prać będzie częściej ze względu na małą pojemność, co pociągnie za sobą większe koszty, dlatego zaleca się wybór tego typu pralek osobom, które są singlami lub posiadają naprawdę małą łazienkę.

Oprócz klasy energetycznej, w której mieści się pralka, w kontekście oszczędności ważne jest również to, czy posiada wbudowany elektroniczny programator oraz regulację temperatury prania. Elektroniczny programator różni się tym od mechanicznego, że jest łatwiejszy w obsłudze i możemy na nim zaoszczędzić. Natomiast regulacja temperatury pozwala na optymalne jej dobranie do poziomu zabrudzeń, dzięki czemu mniej brudne rzeczy będą prały się krócej i taniej. Klasa energetyczna, w której mieści się nasza pralka, ma decydujący wpływ na to, czy możemy określić ją jako energooszczędną. Ekonomiczne urządzenie tego typu mieści się w klasie energetycznej A. Każda kolejna, B czy C, jest już mniej energooszczędna. Jednak największa batalia, jeśli chodzi o pralki, rozgrywa się między pralkami o klasie energetycznej A+++ , A++ oraz A+.

HOTPOINT ARISTON WMSD 723S EU – model wyjątkowo oszczędny

Naszym zdaniem model HOTPOINT ARISTON WMSD 723S EU spełnia wymagania nawet tych najbardziej wymagających. Dlaczego akurat on? Ekonomiczna pralka HOTPOINT ARISTON WMSD 723S EU zużywa naprawdę niewiele prądu i wody. Plasuje się w klasie energetycznej A+++, posiada wiele programów i dodatkowych udogodnień, jest również bardzo cicha dzięki technologii Super Silent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.