Energooszczędna zmywarka

zmywarka energooszczedna

[AKTUALIZACJA 2017] Energooszczędna zmywarka to z pewnością sprzęt, który powinniśmy mieć w swojej kuchni. Zwłaszcza jeśli pracujemy zawodowo i cenimy sobie szybkość oraz komfort podczas wypełniania domowych obowiązków. Wystarczy, że wrzucimy naczynia do zmywarki i gotowe. Tym bardziej, że nie musimy ich segregować na białe i kolorowe. A co rozumieć pod pojęciem energooszczędnej zmywarki? To sprzęt, który zużywa o wiele mniej wody i prądu, a więc pozwala nam zaoszczędzić pieniądze przez kilka lat. Energooszczędna zmywarka – to nasze temat na dziś.

Energooszczędna zmywarka – jaką wybrać?

 

Myśląc o tym, jaką zmywarkę wybrać, warto przyjrzeć się jej parametrom. Wiele rodzin zastanawia się, przy ilu osobach taki zakup będzie opłacalny. Tak naprawdę opłacalny będzie zawsze, bo zmywarka z zasady zużywa mniej wody niż my, podczas tradycyjnego zmywania. Dla czteroosobowej rodziny optymalna wydaje się zmywarka o szerokości 60 cm, która pomieści 12-15 kompletów naczyń. Natomiast dla pary proponujemy zmywarkę 40-centymetrową mieszczącą 8-9 kompletów, która poradzi sobie z brudnymi naczyniami na codzień. Polecamy Waszej uwadze np. model BOSCH SCE52M65EU oraz SAMSUNG DW50K4030BB.

BOSCH SCE52M65EU

Zobacz zmywarki w sklepie Matrix Media

SAMSUNG DW50K4030BB

 

Zmywarka SIEMENS SN26V893EU

 

Zmywarka energooszczędna to taka, która mieści się w odpowiedniej klasie energetycznej, czyli A+++. Sprawdzajmy więc, ile wody zużywa podczas jednego cyklu. Oprócz dwóch, wspomnianych wcześniej sprzętów, proponujemy też zmywarkę SN26V893EU. Energooszczędna zmywarka SIEMENS SN26V893EU posiada 6 programów zmywania i 5 poziomów temperatur, które różnią się zakresem zużywania wody i prądu. Możemy więc dostosować zużywanie wody i prądu do poziomu zabrudzeń i rodzaju zmywanych naczyń. Dodatkowo zmywarkę wyposażono w dźwiękową funkcję programu, TFT Display, wlot wody, wskaźnik końca programu.

Ilość zmywarek dostępnych na rynku jest obecnie tak duża, że warto mocno sprecyzować swoje wymagania odnośnie tego sprzętu, by ułatwić sobie wybór. Zwracajmy uwagę na zużycie wody, prądu, pojemność zmywarki, a także możliwość jej ewentualnej zabudowy. Udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.