Energooszczędny telewizor 2014 roku. Nagrody SEAD

Energooszczędny telewizor

Najbardziej energooszczędne telewizory to te klasyfikowane jako typ LED. Oczywiste jest, że im większy telewizor, tym więcej zużywa energii. Telewizory plazmowe zużywają nawet do 50% więcej prądu. Podczas ceremonii wręczenia nagród na targach elektroniki użytkowej IFA, firma Samsung otrzymała dwa medale SEAD Global Efficiency. Wyróżnienia te przyznawane są najbardziej energooszczędnym telewizorom w Europie w trzech kategoriach – o małej, średniej i dużej przekątnej ekranu. Nagrody SEAD przyznano modelowi UE26EH4000 w kategorii telewizorów małych (do 26 cali) oraz modelowi UE40EH5000 w kategorii telewizorów średnich (od 29 do 42 cali). Natomiast firma LG otrzymała medal w kategorii dużych telewizorów (od 42 do 50 cali) z modelem 47LM670S.

Najmniej prądu pobierają telewizory oznaczone klasą energii A takie jak:

55LA965V LG 4K ULTRA HD

55LA965V LG 4K ULTRA HD to pierwszy na świecie telewizor ultra HD oferujący 4x wyższą rozdzielczość niż Full HD i nawet 8x większą niż HD. Przekątna ekranu wynosi 55 cali. Innowacyjny poziom rozdzielczości to najlepsza jakość obrazu w historii telewizji.

Spory ekran zapewnia nieskazitelną czystość obrazu dzięki technologii Ultra Clarity gwarantującej ponadto spójność i stabilność obrazu. Telewizor 55LA965V LG 4K ULTRA HD o rozdzielczości 3840×2160 wykorzystuje technologię Cinema 3D z funkcją kontroli głębi 3D. Dzięki częstotliwości odświeżania Motion Clarity Index 1000 Hz oraz dynamicznemu współczynnikowi kontrastu, a także szerokim kątom widzenia, obraz oglądany nawet z bliskiej odległości jest żywy i ostry, a wrażenia pozostają niezmiennie zapierające dech w piersiach. Ten energooszczędny telewizor posiada klasę energetyczną A, a jego roczne zużycie energii wynosi 164 kWh..

Samsung UE46F6400

Telewizor Samsung UE46F6400 to model stworzony w oparciu o najwyższe technologie. Wyposażony został w ekran o dużej przekątnej 46 cali (116 cm) wyświetlający obraz w wysokiej rozdzielczości Full HD, 1920 x 1080 i dużym odświeżaniu 200 Hz. UE46F6400 posiada specjalnie zaprojektowaną matrycę, która zawsze ukazuje wysoki kontrast i barwy zdolne zachwycić każdego. Telewizor dzięki predefiniowanym trybom obrazu umożliwia idealny dobór parametrów do oglądanego aktualnie obrazu. Ostre krawędzie w dynamicznych scenach, fascynująca czerń i kontrasty oraz niezmienna i zawsze idealna jakość bez względu na kąt widzenia to zalety, które oferuje marka Samsung. Telewizor posiada ergonomiczne wymiary 106 x 61,2 x 5 cm, co sprawia, że wpasuje się w każde pomieszczenie. Urządzenie umożliwia odbiór sygnału cyfrowego i jest automatycznie przystosowane do zbliżających się zmian. Klasa energetyczna A+, zużycie energii 62 W.

KDL-42W655

Telewizor KDL-42W655 to energooszczędny telewizor wyposażony w ekran o dużej przekątnej, który wyświetla obraz w wysokiej rozdzielczości i dużym odświeżaniu. Model posiada dedykowaną matrycę w technologii LED, a dzięki predefiniowanym trybom obrazu możliwe jest dostosowanie parametrów do typu filmu. Jakość pozostaje świetna bez względu na kąt widzenia. Model emituje przejmujący dźwięk stereofoniczny z głośników dużej mocy, korzystając z wielu dodatkowych technologii. Wyposażony jest w kilka wejść HDMI. Klasa energetyczna: A+ oraz uniwersalne wymiary sprawaiją, że warto zastanowić się nad jego wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.