Foteliki samochodowe – przykłady systemów zabezpieczających

przykłady systemów zabezpieczających w fotelikach samochodowych

Na bezpieczeństwie oszczędzać nie można, w szczególności, gdy chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Nic więc dziwnego, że w kolejnych latach powstają lub są udoskonalane różnego typu systemy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Czy chcesz poznać kilka ich przykładów?

ISOFIT

System Isofix stworzono po to, by foteliki samochodowe można było montować w samochodzie nawet bez użycia do tego celu pasów. Sam system Isofix nie jest niczym nowym, na rynku tego typu rozwiązanie funkcjonuje już od końcówki XX wieku. System ewoluował, a na jego podstawie tworzono również inne rozwiązania.

Mechanizm Isofix opiera się na odpowiednio wyprofilowanych uchwytach, które mocowane są w specjalnych zatrzaskach. Wprowadzenie tego systemu jak się okazało nieco poprawiło poziom zabezpieczeń w sytuacjach, gdy następowało zderzenie boczne

XP-PAD

Pasy mogą być różne. XP-PAD wyróżnia się wśród nich tym, że w porównaniu ze zwykłymi pasami wykazuje większy poziom bezpieczeństwa w przypadku, gdy nastąpi zderzenie czołowe.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Część producentów samochodowych, aby pokazać jak dobre są ich produkty, starają się o uzyskanie certyfikatów, które by to potwierdziły. Przykładami takich certyfikatów są ADAC oraz TUV.

Pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj

Na koniec jedna prosta, ale niezmiernie istotna rada. Gdy tylko masz wątpliwości – pytaj w sprawie systemów bezpieczeństwa stosowanych w fotelikach samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.