iPhone 8 – co wiemy na temat najnowszego produktu Apple

iphone 8

Jesteśmy tylko kilka miesięcy po premierze ostatniego iPhone’a 7, jednak większość z nas czeka już z niecierpliwością na jubileuszowy model, który pojawi się w tym roku. Trudno uwierzyć, ale seria iPhone ma już 10 lat. Co przygotował dla nas koncern z Kalifornii? Mamy dla Was oczywiście najnowsze informacje.

1. Kiedy iPhone 8?

 

Steve Jobs zapoczątkował pewną tradycję. Wrzesień to już nie tylko początek roku szkolnego, lecz również premiera kolejnego smartfona z logiem nadgryzionego jabłka. Część tradycji będzie jednak w tym roku niemal na pewno zmieniona. Do tej pory Apple stosowało cykl dwuletni. Rok po premierze nowego iPhone’a na rynku pojawiała się jego ulepszona wersja z symbolem „S”. Wrzesień 2017 to jednak szczególnie ważna data dla giganta z Cupertino, ponieważ dokładnie 10 lat temu na rynku pojawił się pierwsze telefon od Apple. Wszystkie przecieki, które docierają do dziennikarzy potwierdzają informację o tym, że to w tym roku pojawi się coś specjalnego, czyli iPhone 8 obok wersji 7S i 7S Plus.

 

2. Jak może wyglądać Iphone 8?

 

Wiele źródeł wskazuje na to, że w nowym produkcie Apple pojawi się elastyczny ekran OLED. Sugerować może to przede wszystkim fakt, że amerykańska firma podpisała już jakiś czas temu umowę na dostarczenie tego typu ekranów przez Samsunga. Nie wiemy jednak, czy będzie to wersja znana nam z Samsunga Galaxy Edge 7, czy zupełnie nowe rozwiązanie. Najodważniejszym rozwiązaniem, które było dyskutowane przez Apple jest z całą pewnością wersja, w której cały przedni panel to ekran telefonu.

 

3. Szklana obudowa?

 

Praktycznie od wersji iPhone 6 zmiany obudowy nie zaskakiwały. Wszystkie modele posiadały aluminiową obudowę, która była estetyczna, lecz nie wnosiła niczego nowego do designu telefonu. Szklaną obudowę możemy kojarzyć z czwartej odsłony tego modelu. Analitycy przewidują, że będzie to więc model wizualnie innowacyjny przez inny rodzaj przedniego panelu, ale jednocześnie nawiązujący do klasycznego wzory wypracowanego jeszcze przez Steve’a Jobsa. Możemy więc spodziewać się szkła na tylnej obudowie i wąskiego, aluminiowego paska, który łączy ją z przednim panelem.

 

4. Brak przycisku Home w iPhone 8?

 

Zmianą, która może najbardziej zszokować użytkowników może być z całą pewnością usunięcie przycisku Home z obudowy nowej wersji telefonu. Trzeba uczciwie przyznać, że Apple powoli nas już do tego przygotowuje od poprzedniej prezentacji. To „Siódemka” straciła przycisk fizyczny, który teraz jest jedynie wizualnie podobny do swoich poprzednich wcieleń. W „Ósemce” możemy się spodziewać ukrycia przycisku „Home” bezpośrednio w ekranie. Zamaskowana może zostać również przednia kamera.

 

5. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

 

Apple nieustannie dąży do usunięcia kolejnych portów w swoim telefonie. Tym razem nie możemy się pewnie tego jeszcze spodziewać. Wiadomo jednak natomiast, że kalifornijska firma nawiązała współpracę z Energusem, który zajmuje się między innymi bezprzewodowym ładowaniem. Można więc przypuszczać, że w kolejnych modelach również port ładowania zostanie zostanie usunięty.

Firma pozostanie również prawdopodobnie przy dwóch obiektywach na tylnej obudowie, jednak tym razem zostaną one umieszczone pionowo, a nie poziomo. Wzrosnąć ma również ilość pamięci RAM. Najprawdopodobniej na rynek trafią modele z 3 i 4 GB. Możliwe, że również nowy iPhone zostanie w swojej najbardziej zaawansowanej wersji wyposażony w pamięć nawet 512 GB.

Sprawdź nasze iPhone’y!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.