W Samsungu bez kryzysu po aferze z Galaxy Note 7

galaxy note 7

Wydawać by się mogło, że problemy z baterią w ostatnim modelu Galaxy Note mogą doprowadzić do całkowitego zawieszenia produkcji tej linii. Tak się jednak nie stanie. Samsung przeprowadził wnikliwe śledztwo, które jasno wskazało, co było powodem przegrzewania się i wybuchania baterii. Kolejny model popularnej serii ujrzy więc światło dzienne

Samsung z ogromnym zyskiem

 

Spekulowano, że na rynku mobile Samsung zanotuje spore spadki, jednak koreański producent w ostatnim kwartale zarobił na czysto ponad 2 miliardy dolarów na samej sprzedaży smartfonów i swoich tabletów. Zaufanie do firmy i jednoznaczne rozwiązanie problemów z bateriami sprawiły, że firma zwiększyła swoją sprzedaż o 12% w stosunku do poprzedniego okresu.

 

Nie ma konkurencji na telefony premium z Androidem

 

Cała sytuacja dowodzi jednego. Nie ma w tej chwili konkurenta, który mógłby zająć miejsce Samsunga na rynku telefonów premium z Androidem. Pomimo serii memów w internecie, w których wyśmiewano wybuchające telefony, żadna z firm nie była o wstanie zagospodarować wizerunkowej wpadki elektronicznego potentata i zająć jego miejsce. Jedynym liczącym się konkurentem jest tu oczywiście Apple.

 

Galaxy Note 8 powstanie

 

Wiele osób podejrzewało, że nowe Galaxy S8 w większej wersji zajmie miejsce linii Note. Tak się jednak nie stanie, a oficjalna informacja o wznowieniu prac nad kolejnym modelem z tej serii obiegła elektroniczny świat w mgnieniu oka. Samsung ogłosił tę nowinę na tej samej konferencji, na której wyjaśnił przyczyny problemów z ferelnym note 7.

Dlaczego zdecydowano się na kontynuację serii? Samsung uznał, że w dalszym ciągu istnieje wielu klientów, którzy przywiązani są do serii Note, która charakteryzuje się wieloma zaletami tabletu i smarftona. Kiedy możemy się spodziewać nowego modelu? Samsung zapowiedziała, że na pewno pojawi się w tym roku, jednak z całą pewnością zaprezentowany będzie on znacznie później niż Galaxy S8, na którym teraz najbardziej skupia się koreańska firma.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.