W Samsungu bez kryzysu po aferze z Galaxy Note 7

galaxy note 7

Wydawać by się mogło, że problemy z baterią w ostatnim modelu Galaxy Note mogą doprowadzić do całkowitego zawieszenia produkcji tej linii. Tak się jednak nie stanie. Samsung przeprowadził wnikliwe śledztwo, które jasno wskazało, co było powodem przegrzewania się i wybuchania baterii. Kolejny model popularnej serii ujrzy więc światło dzienne

Samsung z ogromnym zyskiem

 

Spekulowano, że na rynku mobile Samsung zanotuje spore spadki, jednak koreański producent w ostatnim kwartale zarobił na czysto ponad 2 miliardy dolarów na samej sprzedaży smartfonów i swoich tabletów. Zaufanie do firmy i jednoznaczne rozwiązanie problemów z bateriami sprawiły, że firma zwiększyła swoją sprzedaż o 12% w stosunku do poprzedniego okresu.

 

Nie ma konkurencji na telefony premium z Androidem

 

Cała sytuacja dowodzi jednego. Nie ma w tej chwili konkurenta, który mógłby zająć miejsce Samsunga na rynku telefonów premium z Androidem. Pomimo serii memów w internecie, w których wyśmiewano wybuchające telefony, żadna z firm nie była o wstanie zagospodarować wizerunkowej wpadki elektronicznego potentata i zająć jego miejsce. Jedynym liczącym się konkurentem jest tu oczywiście Apple.

 

Galaxy Note 8 powstanie

 

Wiele osób podejrzewało, że nowe Galaxy S8 w większej wersji zajmie miejsce linii Note. Tak się jednak nie stanie, a oficjalna informacja o wznowieniu prac nad kolejnym modelem z tej serii obiegła elektroniczny świat w mgnieniu oka. Samsung ogłosił tę nowinę na tej samej konferencji, na której wyjaśnił przyczyny problemów z ferelnym note 7.

Dlaczego zdecydowano się na kontynuację serii? Samsung uznał, że w dalszym ciągu istnieje wielu klientów, którzy przywiązani są do serii Note, która charakteryzuje się wieloma zaletami tabletu i smarftona. Kiedy możemy się spodziewać nowego modelu? Samsung zapowiedziała, że na pewno pojawi się w tym roku, jednak z całą pewnością zaprezentowany będzie on znacznie później niż Galaxy S8, na którym teraz najbardziej skupia się koreańska firma.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *