Jak wydłużyć czas pracy smartfona? – poradnik

Power Bank czy ładowarka indukcyjna

Jedziesz pociągiem i okazuje się, że naładowanie smartfona przed wyjściem z domu nie wystarczyło? A może chciałeś porozmawiać ze znajomym przez telefon podczas powrotu z pracy, ale siedząc w biurze zauważyłeś, że bateria jest prawie wyczerpana,? Jeżeli nie masz dostępu do ładowarki, na pewno zastanawiasz się jak wydłużyć czas pracy smartfona. Z naszym poradnikiem poradzisz sobie w takich chwilach bez żadnego problemu!

Tryb bardzo niskiego zużycia energii/Tryb Stamina

Potrzebujesz gdzieś zadzwonić albo wysłać SMS-a, a masz tylko kilka procent baterii? Prostym sposobem na wydłużenie czasu pracy smartfona jest tryb bardzo niskiego zużycia energii, znany w urządzeniach Sony jako tryb Stamina. Pozbawia on co prawda urządzenie większości funkcji (takich jak korzystanie z internetu czy włączanie zewnętrznych aplikacji), wyłącza część procesów, ogranicza ilość włączonych aplikacji do tylko jednej, ale jednocześnie sprawia, że urządzenie może działać dwa razy dłużej. Szczególnie warto zwrócić uwagę na unowocześnioną wersję w postaci trybu Ultra/Super Stamina, dostępną we flagowych modelach smartfonów Sony m.in. w Xperii Z3+  czy M4 Aqua, która wydłuża działanie telefonu nawet o kilka tygodni.

Power bank (ładowarka USB)

Power bank, czyli – jak niektórzy wolą mówić – bank energii albo ładowarka USB to mieszczące się w kieszeni pudełko, zwykle nie większe niż sam telefon, będące w rzeczywistości po prostu przenośną ładowarką. W jego środku znajduje się bateria, której pojemność jest kilkukrotnie większa niż w przypadku nowoczesnych urządzeń mobilnych. Zasada działania jest prosta: w domu podłączamy ładowarkę do power banku, czekając aż urządzenie w pełni się naładuje. Gdy to nastąpi, wystarczy, że weźmiemy go ze sobą – do kieszeni, do plecaka, gdziekolwiek. Kiedy bateria naszego smartfona dotrze do krytycznego momentu w dowolnym miejscu na świecie, wystarczy połączyć urządzenie z power bankiem, by w prosty sposób naładować baterię. Ładowarki takie jak Sony CP-VLS  czy Sony CP-V5  wystarczają na 4-5 pełnych doładowań komórki.

Ładowarka indukcyjna

Najlepsze rozwiązanie w pracy to ładowarka indukcyjna, która umożliwia ładowanie telefonu bez konieczności podłączenia jej bezpośrednio z telefonem. Ma ona bowiem kształt płaskiej podkładki, na którą wystarczy położyć nasze urządzenie mobilne, by naładować w nim baterię. Liczba smartfonów zgodnych z tą technologią powoli się powiększa, a eksperci zapowiadają, że w przyszłości ładowarki indukcyjne wyprą swoje klasyczne odpowiedniki. Jedynym problemem może być przyzwyczajenie użytkownika do odkładania telefonu na stół zamiast na ładowarkę.

Nie da się ukryć, że smartfony zużywają baterię o wiele szybciej niż zwykłe telefony komórkowe, dlatego też warto wiedzieć o wymienionych wyżej rozwiązaniach, gdyż w wielu przypadkach mogą nam uratować życie. Jeżeli szukasz akcesoriów do swojego smartfona, które pomogą Ci wydłużyć pracę Twojego urządzenia.

Sprawdź naszą ofertę smartfonów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.