Jak zrobić zdrowe napoje na lato?

Zdrowe napoje na lato | MatrixMedia

Lato zbliża się coraz większymi krokami i bardzo dobrze. W końcu będzie można korzystać z uroków pięknej pogody. Niemniej, podczas aktywności na świeżym powietrzu, powinniście zadbać o właściwe nawodnienie. Okazuje się, że podczas upalnych dni, ludzki organizm poci się bardziej niż zwykle. Co za tym idzie, traci więcej wody oraz soli mineralnych i właśnie dlatego, powinniście je uzupełniać. W jaki sposób? A no, przygotowując zdrowe napoje na lato. W dzisiejszym artykule skupimy się na niezbędnym sprzęcie, który pomoże Wam przygotować orzeźwiające napoje. Gotowi? Zaczynamy!

Zdrowe napoje na lato – dlaczego warto?

Gdy letnie upały będą dawać w kość, w pierwszej kolejności powinniście zadbać o właściwe nawodnienie waszych organizmów. Dlaczego to takie ważne? Cóż, jeżeli będziecie przyjmować zbyt małą ilość płynów, możecie najzwyczajniej w świecie się odwodnić. Pewnie zastanawiacie się, jakie napoje na lato powinniście pić? Cóż, woda mineralna (gazowana czy niegazowana) nawadnia najlepiej, to fakt. Mimo wszystko, jeżeli znudzi Was ta monotonia, możecie przygotować zdrowe napoje na lato, jak soki warzywne czy warzywno-owocowe. Oczywiście, aby je przygotować, potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, jak sokowirówki czy automaty do gazowania wody. Nie macie bladego pojęcia jakie urządzenia wybrać? Podpowiadamy.

Domowy sok owocowy? Dlaczego nie!

Jeżeli podczas cieplejszych dni, pragnie przygotować sok z ulubionych składników to obowiązkowo powinniście wyposażyć się w elektroniczną sokowirówkę Sinfonia LO7070, zaprojektowaną przez firmę Concept. Urządzenie posiada szeroki otwór (85 mm), dzięki czemu już nie będziecie musieli siekać owoców i warzyw na mniejsze kawałki. Dodatkowo duży i czytelny wyświetlacz LCD pomoże przygotować orzeźwiający napój na upalne dni. Opisywane urządzenie posiada 5 zaprogramowanych prędkości wyciskania soków. Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to estetyka Sinfonia LO7070 naprawdę cieszy oko. Sito przecierowe zostało wykonane ze stali nierdzewnej, co automatycznie przekłada się na wydajność sokowirówki. Z kolei system bezpieczeństwa chroni urządzenie przed włączeniem, gdy poszczególne elementy nie są na swoim miejscu. W dodatku sokowirówka została wyposażona w specjalne antypoślizgowe nóżki, które zadbają o stabilność w trakcie pracy. Z pewnością do gustu przypadnie Wam funkcja AntiDrip. To właśnie ona pozwala na szybką podmianę szklanki i to bez zanieczyszczenia kuchennego blatu.

Jeszcze więcej soku!

Jeżeli zależy Wam na przygotowaniu dużej ilości soku, podczas jednego cyklu pracy urządzenia to sokowirówka Fresh 1000 W czarna Concept LO7027 będzie właściwym wyborem. To właśnie ten model, dzięki mocy 1000 W pozwoli na jednorazowe przygotowanie 1 l orzeźwiającego napoju na lato. Podobnie jak Sinfonia LO7070, sokowirówka Fresh LO7027 posiada otwór XXL (tzn. 77 mm), a także funkcję AntiDrip. Ponadto urządzenie posiada aż dwie prędkości pracy. Pierwsza przeznaczona jest do miękkich owoców, o wyższej zawartości soku (np. pomarańcze, brzoskwinie). Z kolei druga, pozwala otworzyć sok z twardszych owoców (np. jabłka, marchew). Na koniec, musimy wspomnieć o systemie bezpieczeństwa, który nie pozwoli uruchomić sokowirówki, jeżeli elementy urządzenia nie znajdą się na swoim miejscu.

Gazowana woda? Zrób to sam!

Lubicie gazowaną wodę? Jeżeli tak, to już nie musicie jej kupować w plastikowych butelkach. Wystarczy, wyposażyć się w urządzenie do wody gazowanej Aarke Carbonator II – Miedź, które pozwoli przygotować ulubione, gazowane napoje. To co wyróżnia Aarke Carbonator II na tle innych urządzeń, to jego designerski wygląd. Jego obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej i naprawdę świetnie się prezentuje. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak zrobić własną wodę gazowaną? W pierwszej kolejności należy umieścić 425 g minibutlę z gazem CO2. W tym miejscu musimy podkreślić, że minibutla pozwala na wielokrotne przygotowanie gazowanej wody. Oczywiście gdy się zużyje, należy ją wymienić. No dobrze, a jak zrobić wodę? Cóż, wystarczy napełnić dołączoną butelkę do zestawu wodą i zamontować ją w urządzeniu. Następnie lekko naciśnijcie dźwignię urządzenia i voilà! Wasza gazowana woda, jest już gotowa. Jeżeli jeszcze woda nie osiągnęła pożądanego poziomu gazu, to wciśnijcie dźwignię kilkukrotnie – to takie proste! Podsumowując, jeżeli podczas upalnych dni, pragniecie przygotować orzeźwiające napoje to z pewnością powinniście rozważyć nasze propozycje.

Rozglądasz się za małym AGD do domu? Nie czekaj, poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.