Nawigacja w 2014 roku – jaką wybrać?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jaką wybrać nawigację z 2014 roku, idealnie trafiłeś. W tym wpisie postaramy się przybliżyć różnice między urządzeniami tego typu, które są dostępne na rynku. Dzięki naszym podpowiedziom będziesz mógł dokonać trafnego wyboru. Nawigacje GPS mogą być bardzo różne: specjalistyczne, terenowe, wodne, samochodowe dedykowane i uniwersalne. Żeby tego było mało, za nawigację w aucie posłuży nam również smartfon, tablet czy nawet niektóre laptopy.

Gdzie jeździsz?

Pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać dotyczy obszaru map. Jeżeli jeździsz dużo po Europie, potrzebna będzie dobra mapa całego kontynentu, nie tylko Polski. Natomiast w przypadku podróży tylko w obrębie kraju bezsensowne wydaje się dopłacanie do map o szerszym zakresie. Wielkość to kolejna kwestia, którą warto poruszyć, odpowiadając na pytanie: jaką nawigację z 2014 roku wybrać. Im więcej cali, tym większe urządzenie. Może ono zajmować więcej miejsca przed szybą, co ograniczy widoczność.

Im więcej pamięci, tym lepiej

Podobnie jak smartfony nawigacje posiadają wbudowaną pamięć i/lub gniazdo kart pamięci. Pod tym względem należy się kierować zasadą “im więcej tym lepiej”. Jeżeli jednak mapy mają spore rozmiary, nie ma co liczyć na pamięć wbudowaną. Najlepiej od razu wybrać model z gniazdem kart (SD lub microSD) i zaopatrzyć się w kartę o dużej pojemności. Szybkość działania nie jest mocną stroną tych urządzeń. Większość producentów niechętnie podaje ilość pamięci RAM czy rodzaj procesora. W przypadku nawigacji z dużymi ekranami, a co za tym idzie większą rozdzielczością, RAM’u przyda się nieco więcej.

Nawigacja w 2014 roku – jakie modele warto rozważyć?

Pierwszym urządzeniem idealnie odpowiadajacym na pytanie, jaką nawigację z 2014 roku wybrać, jest nawigacja GARMIN eTrex 30. W naszym sklepie dostępna z mapami Europy.

Drugim urządzeniem, które idealnie wpasowauje się w temat tego wpisu jest nawigacja GARMIN Fenix 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.