Jaki smartwatch dla dziecka?

jaki smartwatch dla dziecka

Jeszcze kilka lat temu kupowanie zegarków jako prezent dla dziecka było całkiem popularne. Dziś praktycznie każdy może sprawdzić aktualną godzinę na komórce. Wydaje się jednak, że zegarki wrócą do łask wśród najmłodszych, ale w nieco bardziej zaawansowanej formie inteligentnych smartwatchy. Skorzystaj z naszego poradnika i wybierz dobry smartwatch dla dziecka!

Czym jest smartwatch?

Nowoczesne zegarki to urządzenia, które służą nie tylko do sprawdzania godziny, lecz posiadają wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym nasze życie staje się bardziej komfortowe. Smartwatch to urządzenie, które tylko z pozoru przypomina klasyczny czasomierz. Tak naprawdę jego działanie jest połączone z funkcjonowaniem naszego smartfona. Na jego tarczy wyświetlane są wszystkie powiadomienia, a także możemy za jego pomocą wykonywać połączenia telefoniczne. Wystarczy tylko mieć telefon w zasięgu smartwatcha.

smartwatch dla dziecka

Jakie funkcje powinien posiadać smartwatch dla dziecka?

Smartwatch, w zależności od tego, dla kogo jest dedykowany, posiada różne funkcje. Jeśli ma być przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, to z całą pewnością warto pomyśleć o takim modelu, który posiada lokalizację GPS, dzięki czemu rodzice będę mieli kontrolę nad tym, gdzie znajduje się ich dziecko. Zazwyczaj z samego zegarka można też wykonywać połączenia alarmowe.

Wraz z wiekiem wymagania oczywiście wzrastają. Bardziej zaawansowane zegarki oferują przede wszystkim przesyłanie większości komunikatów z naszego telefonu i odpowiadanie na nie bezpośrednio. Dodatkowo bardziej zaawansowane modele są przydatne dla osób, które dbają o swoje zdrowie. Smartwatch sprawdzi się bowiem przy mierzeniu pokonanych odległości w trakcie biegania, analizując jednocześnie tętno. Taki zegarek będzie odpowiedni dla nieco starszych dzieci.

Na co zwrócić uwagę?

Jedną z podstawowych kwestii, o których powinniśmy pamiętać, jest oczywiście sprawdzenie, czy nasz smartwatch dla dziecka współpracuje z posiadanym przez nie smartfonem. W niektórych przypadkach konieczne może być zainstalowanie dodatkowej aplikacji.

Nie mniej ważne jest również to, jak długo będzie działał nasz smartwatch na jednym ładowaniu. Wszystko w takim wypadku zależy od stopnia technologicznego zaawansowania. Im więcej funkcji, tym krótszy czas działania baterii. Modele bez tradycyjnego wyświetlacza mogą działać nawet kilka miesięcy bez ładowania, jednak nie umożliwiają one odczytywania wiadomości. Bardziej zaawansowane egzemplarze będziemy musieli ładować co dwa dni.

smartwatch dla dziecka Garett Kids 2

Które modele warto wziąć pod uwagę?

Jeśli szukamy prostego smartwatcha dla dziecka, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na model firmy Garret, który posiada funkcję lokalizacji – bardzo przydatną dla rodziców, jeśli chcą mieć kontrolę nad swoim dzieckiem, pozwalając im jednocześnie na sporą dozę wolności. Ogromną zaletą Garret Kids 2 jest z całą pewnością przycisk SOS, który pozwoli na szybkie wysłanie informacji do rodzica o tym, że dziecko znajduje się w niebezpieczeństwie. Smartwatch działa sprawnie zarówno z telefonami opartymi na IOS, jak i na Androidzie.

Ciekawym modelem dla nieco starszych dzieci będzie z całą pewnością zegarek SONY Smart, na który można zgrać ulubioną muzykę i wyruszyć na miasto bez telefonu. Wszystkie powiadomienia będą pojawiać się na ekranie smartwatcha. Jest to nieco droższy model, ale jeśli chcemy sprawić przyjemność nieco starszemu dziecku, to z całą pewnością trafi w jego gust.

Smartwatche w MatrixMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.