Jak przedłużyć pracę baterii w smartfonie?

Jak przedłużyć czas pracy baterii

Migająca na czerwono bateria nie jest widokiem obcym dla większości użytkowników smartfonów. Wraz ze wzrostem technologicznego zaawansowania współczesnych urządzań ich czas pracy skraca się w coraz szybszym tempie. Co zrobić, żeby nasz telefon działał dłużej? Przedstawiamy Wam kilka prostych tricków, które możecie zastosować samodzielnie.

1. GPS, Wi-Fi, transmisja danych – wyłączamy

 

Ciągły dostęp do sieci i otrzymywanie powiadomień to znaczące udogodnienie. Można jednak korzystać z niego nieco bardziej efektywnie. W sytuacji, gdy wykorzystujemy Wi-Fi nie musimy korzystać z sieci 3G lub LTE. Możemy je więc w tym czasie wyłączyć, by oszczędzić energię w naszym telefonie. Przypadku odwrotnej sytuacji należy natomiast wyłączyć połączenie Wi-Fi.

Dobrym sposobem na oszczędzanie energii jest również wyłączenie Bluetooth, GPS lub NFC, gdy z nich nie korzystamy. Dzięki temu zabiegowi będziemy mogli oszczędzić nawet godzinę pracy telefonu dziennie.

 

2. Usuń lub zahibernuj swoje aplikacje

 

Jeśli chcesz, by Twój telefon działał dłużej, przejrzyj wszystkie aplikacje i odinstaluj te, z których już nie korzystasz. Wiele z nich działa w tle, pożerając ogromne ilości energii. W ten sposób zyskasz jednocześnie cenne miejsca, co powinno dodatkowo przyspieszyć jego pracę.

Na swoim smartfonie posiada jednak programy, których nie chcielibyśmy usuwać, jednak używamy ich bardzo rzadko. Cały czas działają one w tle, przyspieszając wyczerpanie baterii. Na szczęście możemy zahibernować. Możemy to zrobić za pomocą aplikacji Greenify, którą ściągniemy z Google Play.

 

3. Ustawienia ekranu

 

To duży ekran jest największym pochłaniaczem baterii w naszych telefonach. Możemy jednak zmienić jego ustawienia w taki sposób, by jego zużycie było bardziej ekonomiczne. Jeśli korzystamy z dynamicznych tapet, to zmieńmy je na statyczne i nieco ciemniejsze. Jeśli chcemy oszczędzić jeszcze więcej energii, to możemy również wyłączyć funkcję, która odpowiedzialna jest za dopasowywanie jasności ekranu do poziomu światła na zewnątrz. Możemy również zmniejszyć czas czuwania ekranu. Dzięki temu nasza bateria może działać nawet godzinę dłużej w ciągu dnia, co w wielu przypadkach może okazać się prawdziwym wybawieniem.

 

4. Wibracje

 

Na nasz smartfon cały czas przychodzą kolejne powiadomienia. Wibracje, który im towarzyszą to jednak niepotrzebne obciążenie dla baterii. Głośnik naszego telefony zużywa znacznie mniej energii, więc polecamy postawić na taką formę informowania o nowych wiadomościach i połączeniach.

 

5. Powerbank – gdy wszystko zawiedzie

 

Nawet najlepsze sposoby optymalizacji zużycia baterii nie są w stanie zagwarantować nam nieograniczonej długości pracy naszego telefonu. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w powerbanku, który umożliwi nam naładowanie baterii w sytuacjach awaryjnych.

Sprawdź nasze powerbanki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.