Powerbank – nie tylko do Pokemon Go

powerbank komórka

Ikona wyczerpującej się baterii to znak naszych czasów. Nowoczesne generacje smartfonów i tabletów oferują coraz większe możliwości, jednak same urządzenia pobierają coraz więcej energii. Baterie litowo-jonowe, który występują w większości naszych mobilnych sprzętów mają jednak swoje ograniczenia pojemności. Rozwiązaniem w takich przypadkach jest powerbank. Czym jest i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Sprawdźcie!

1. Czym jest powerbank?

 

Wielka popularność aplikacji Pokemon Go przyczyniła się znacząco do wzrostu zapotrzebowania na powerabanki. Wynikało to z prostego faktu. Telefon, na którym uruchomiony jest GPS, może rozładować się już po kilku godzinach użytkowania. W dzisiejszych czasach niewiele osób jest w stanie pozwolić sobie na to, by być przez dłuższy czas offline. Czym jest więc powerbank?

Powerbank to dodatkowo bateria, którą ładujemy za pomocą dołączonego kabla usb. Niektóre modele posiadają przejściówkę, dzięki której możemy ładować je z gniazdka elektrycznego. Tak naładowany powerbank może być wykorzystany przez nas w dowolnej chwili jako źródło energii dla naszego telefonu lub innego urządzenia mobilnego.

 

2. Jakie urządzenie będziesz ładował powerbankiem?

 

Jedną z podstawowych kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę jest przede wszystkim to, jakie urządzenia będziemy ładować za pomocą powerbanku. Możliwe jest bowiem dostarczenie energii nawet do laptopa, jednak w takim wypadku urządzenie ładujące musi posiadać odpowiednią moc i pojemność. Takie magazyny energii sprawdzają się również znakomicie w przypadku niektórych modeli aparatów. Jeśli więc wyruszacie w podróż i wasz sprzęt pozwala na ładowanie za pomocą kabla USB, to z całą pewnością warto pomyśleć o zabraniu ze sobą dodatkowego źródła energii.

 

3. Parametry powerbanków, o których warto pamiętać

 

Zanim dokonamy zakupu powerbanku warto jednak zastanowić się nad kilkoma kwestiami, dzięki czemu dokonamy właściwego wyboru, a sam sprzęt będzie nam służył lepiej.

    • Napięcie – na rynku możemy znaleźć urządzenia, które posiadają różne napięcie. Przede wszystkim więc powinniśmy określić, jaki sprzęt będziemy ładować z naszego powerbanku. Jeśli ma to być zwykły smartfon, którego chcemy tylko trochę podładować, to wystarczające będzie dla nas napięcie 1A. Jeśli jednak w grę wchodzi tablet, to powinniśmy się zdecydować na napięcie rzędu 2 A.W przypadku ładowania laptopa lub kilku urządzeń jednocześnie konieczne będzie napięcie przynajmniej 5 A.

 

  • Zapas energii – W tym przypadku również mamy kilka możliwości, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Możemy postawić na najpopularniejsze 2000-3000 mAh. Jeśli nasze potrzeby są jednak większe, to lepiej postawić na 8000 mAh, co wiąże się oczywiście z większym kosztem, a także rozmiarem, jednak na pewno sam powerbank będzie w stanie naładować nawet kilka urządzeń.

 

4. Jakość wykonania i rozmiar

 

W przypadku urządzeń, które zazwyczaj nosimy w kieszeni lub plecaku bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jakość wykonania. Plastikowe modele mogą bowiem nie przejść próby czasu. Najlepiej więc postawić na metalowe produkty znanych marek jak Samsung czy Sony. Jeśli chodzi o rozmiar, to wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy transportować powerbank. Jeśli będzie to kieszeń kurtki, to najlepiej by był on jak najmniejszy. Należy się jednak w takich wypadkach liczyć z faktem, że będzie się to wiązało z mniejszą pojemnością.

 

Sprawdź nasze powerbanki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.