Elektryczne deskorolki – powrót do przyszłości?

elektryczne deskorolki

Deskorolka to nie tylko świetna zabawa, lecz dla niektórych osób również sposób transportu w zatłoczonych miastach. Stworzenie napędu elektrycznego wzbudziło ogromne emocje wśród fanów tego sportu. Niektórzy uważają, że jest to deska dla leniwych, inni natomiast doceniają dużą prędkość urządzania, którą można regulować za pomocą wygodnego pilota. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdźmy!

1. Czym są elektryczne deskorolki?

 

Tak naprawdę nie ma jednego typu elektrycznych deskorolek i trudno wyróżnić cechę wspólną tych urządzań. Z całą pewności należy zauważyć, że są to urządzanie, które napędzane są za pomocą zewnętrznego silnika, jednak ich wygląd, a także sposób sterowania różni się od siebie znacząco.

Wyróżnić można przede wszystkim dwa typu elektrycznych deskorolek. Pierwszy z nich na pierwszy rzut oka przypomina tradycyjny, znany wszystkich sprzęt na czterech kółkach, a elektryczne modyfikacje zazwyczaj nie są od razu. Zwykle silnik umieszczony jest pod deską, zmieniając nieco środek ciężkości deskorolki. Sterowanie odbywa się zazwyczaj za pomocą specjalnego pilota, który trzymamy w dłoni. Deskorolka może poruszać się w tył i przód.

Innym rozwiązaniem jest tak zwany roller, który swą budową przypomina nieco popularny jeszcze kilka lat temu Segway, jednak w tym wypadku sprzęt pozbawiony jest „kierownicy”. Stoimy przodem do kierunku jazdy, a kółka znajdują się po bokach. Sterowanie odbywa się za pomocą naszych stóp i zmiany środka ciężkości. Wymaga to pewnej wprawy, jednak należy zauważyć, że ogromna zaletą jest w tym wypadku zaawansowany żyroskop i procesor, który odpowiada za to, by deskorolka utrzymywała się w pozycji pionowej.

 

2. Parametry elektrycznych deskorolek

 

Elektryczne deskorolki znacząco różnią się od siebie parametrami, jednak nawet tańsze modele potrafią nas zaskoczyć. Imponujący jest już fakt, że na naładowanej baterii możemy przejechać od 20 do nawet 40 kilometrów w przypadku bardziej zaawansowanych modeli. Deskorolki napędzane elektrycznie są w stanie osiągnąć prędkość nawet 40 km/h, jednak większość z nich nie przekracza raczej 20km/h. Już tak prędkość potrafi jednak sprawić wiele przyjemności. Okazuje się, że może to być również świetny sposób na transport w zatłoczonym mieście, co wielokrotnie udowodnił Casey Neistat w serii swoich popularnych vlogów. Jeśli więc chcecie przemierzać miasto i czuć wiatr we włosach, to pomyślcie koniecznie o elektrycznych deskorolkach.

 

Sprawdź nasze deskorolki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.