Samsung Galaxy s6 czy Samsung Galaxy s7?

samsung galaxy s6 czy samsung galaxy s7

Flagowe modele koreańskiego producenta cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować najnowszy egzemplarz czy może jego poprzednika, który jest znacznie tańszy? Przedstawiamy nasze porównanie, ale decyzja należy do Was.

1. Wygląd Galaxy S6 i S7

 

Nowy model Samsunga nawiązuje oczywiście stylistyką do swojego poprzednika. Zastosowano tu po raz kolejny tak estetyczne materiały jak metal i szkło. Należy jednak zauważyć, że wybór obudowy w wersji premium w obu modelach skutkuje tym, że akumulator możemy wymienić tylko w autoryzowanych serwisach. Ciekawym zabiegiem jest zaokrąglenie brzegów ekranu, dzięki czemu przejście miedzy nim i ramką jest bardzo płynne. Ekran aparatu w S7 nie wystaje już poza obudowę, jednak wiąże się to ze zwiększeniem grubości o milimetr.

 

2. Wyświetlacz i aparat

 

Wyświetlacz w obu przypadkach ma przekątną 5,1 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Plusem nowego modelu jest natomiast z całą pewnością zastosowanie lepszej generacji szkła: Gorilla Glass 5, dzięki czemu jest on bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Jak prezentują się natomiast możliwości fotograficzne nowego aparatu. Samsung nie uczestniczy w wojnie na megapiksele, która nie ma większego sensu. Zamiast tego zdecydowano się postawić na jakość. Galaxy ma obecnie najjaśniejszy obiektyw na rynku, czyli F1.7, dzięki czemu nawet przy słabszym świetle będziemy w stanie zrobić zdjęcie odpowiednio doświetlone. Poprzedni model oferuje gorsze nieznacznie ciemniejszy obiektyw. Na uwagę jednego w najnowszym flagowcu zasługuje przede wszystkim Dal Pixel, czyli system, w którym każdy piksel ma dwie dioty. Tak samo jasny obiektyw zastosowano z przodu, jednak ma on 5 Mpx.

 

3. Wydajność i pamięć

 

W przypadku nowego modelu Samsunga zastosowane dwa systemy CPU. Jeden z nich to czterordzeniowy Qualcomm, a drugi to ośmiordzeniowy Exynos. W przypadku poprzedniego modelu zastosowany był tylko jeden układ. Wzrosła również ilość pamięć RAM z 3 w S6 do 4 w S7. Jak to wszystko przekłada się na wydajność? Z deklaracji producenta wynika, że nowy model ma procesor wydajniejszy 30%. Układ graficzny jest natomiast szybszy o 64% . To zauważalne różnice.

 

4. Który telefon wybrać? Plusy i minusy

 

Który więc z telefonów wybrać? Wydaje się, że znacznie lepsze parametry oferują najnowszy flagowiec. Jego zaletą, o której nie wspomnieliśmy wcześniej jest wodo- i pyłoodporność, a także lepsza wydajność. Na korzyść nowego modelu przemawia również znacznie dłuższy czas pracy baterii i lepszy aparat. Jeśli jednak ograniczają nasz możliwości finansowe, to model S6 jest w dalszym ciągu świetnym smartfonem, który będzie dobrze nam służył.

 

Sprawdź nasze smartfony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.