Piekarnik, który czyści się sam

piekarnik samoczyszcący miele

Gotowanie i pieczenie staje się coraz popularniejsze, jednak sprzątanie po naszych kuchennych rewolucjach nie należy do ulubionych zadań. Jedną z mniej przyjemnych czynności jest na pewno czyszczenie zaschniętego piekarnika. A co, gdyby mógł wyczyścić się sam?

1. Jak piekarnik czyści się sam?

 

Jeśli kiedyś słyszałeś o piekarniku z funkcją pyrolizy (pirolizy), to teraz masz okazję, by dowiedzieć się do czego ona służy. To technologia, która umożliwia samooczyszczenia naszego piekarnika, dzięki czemu zaoszczędzony czas będziemy mogli wykorzystać na przyjemniejsze czynności.

Jak działa pyroliza i czy rzeczywiście nasz piekarnik będzie idealnie czysty bez naszej ingerencji? Sam proces jest bardzo prosty i polega na podgrzaniu piernika do 500 stopni, dzięki czemu wszystkie pozostałości żywności zostają spopielone. Oznacza to jednak, że musimy przetrzeć wnętrze piekarnika papierowym ręcznikiem, by je zabrać. Całość jednak jest znacznie mniej absorbująca niż gdybyśmy musieli ręcznie szorować nasz sprzęt AGD.

 

2. Korzystanie z piekarnika z pyrolizą

 

Korzystanie z piekarnika, który posiada tę funkcję jest bardzo proste. Wystarczy po prostu uruchomić odpowiedni program, a następnie przetrzeć wnętrze. Musimy jednak pamiętać o tym, by najpierw usunąć wszystkie blachy z jego wnętrza. Przy tak wysokiej temperaturze mogą one ulec uszkodzeniu. Jeśli wewnątrz znajduje się świeży tłuszcz, to zdecydowanie wato go zetrzeć, ponieważ zastosowanie pyrolizy będzie się w takim wypadku wiązało z powstaniem dużej ilości dymu.

 

3. O czym należy pamiętać?

 

Jeśli nie chcemy płacić zbyt wiele za energię elektryczną, to powinniśmy używać systemy pyroliza raz na kilka tygodni. Jest to wystarczająca częstotliwość, by nasz piekarnik pozostał czysty, a nasz domowy budżet tego nie odczuł. Jednorazowe spalanie będzie nas kosztować kilka jedynie kilka złotych.

Pamiętajmy również o tym, by tego typu piekarnika nie ustawiać w pobliżu lodówki. Uzyskuje on znacznie wyższą temperaturę, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia innych sprzętów AGD.

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaki wybrać piekarnik, to koniecznie zajrzyj do naszego kolejnego wpisu na blogu!

 

Sprawdź nasze piekarniki!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.