Jaki telewizor wybrać?

Jaki telewizor wybrać?

Wymieniasz stary telewizor na nowy? Najwyższy na to czas! Wybór jest jednak spory, a Tobie zależy na najlepszym. Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę!

Wielkość a wygoda oglądania

Przekątna ekranu to w zasadzie pierwsze, co rzuca się w oczy przy oględzinach telewizora. Nie ma sensu oszczędzać i kupować coś niewielkiego rozmiarowo, gdyż różnica kilku cali w przełożeniu na różnicę cenową nie jest tak wielka, jak mogłoby się zdawać. Jednocześnie zyskujemy całkiem sporo pod względem komfortu oglądania filmów.

Precyzja obrazu

Choć przekątna ekranu telewizora jest ważna, o precyzji w oddawaniu szczegółów mówi jego rozdzielczość. Im większa, tym więcej szczegółów można zaobserwować. Telewizory Sony, Samsung i LG w kolejnych latach wypuszczają na rynek modele o coraz lepszych parametrach, a na dzień dzisiejszy bardzo popularnym standardem jest 4K, czyli 3840×2160.

Precyzja obrazu to jednak nie tylko rozdzielczość, ale i głębia barw. Zwróć uwagę na to, jak pod tym względem dany model jest oceniany w serwisach z recenzjami sprzętu.

Jakość dźwięku

Nowoczesne telewizory Sony, czy Samsung zazwyczaj cechują się wysokiej jakości dźwiękiem. Warto jednak rozważyć zaopatrzenie się w dodatkowy zestaw dźwiękowy, który po prostu uczyni wrażenia słuchowe jeszcze przyjemniejszymi.

Opcje dodatkowe

Często nowe telewizory Sony, LG i Samsung wyposażane są w cały szereg zmyślnych technologii, które wyróżniają je wśród innych modeli. Przykładami mogą być takie funkcje, jak sterowanie głosem, obsługa formatu Live Football, czy wyświetlanie filmów ze smartfonu bezpośrednio na telewizorze za pośrednictwem technologii NFC.

Jeśli nie odnalazłeś tu odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, to zerknij na nasz poradnik: jaki wybrać telewizor.

Zobacz telewizory Sony w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.