Odkurzanie przyjazne alergikom

Odkurzacze dla alergików

Alergia to przypadłość dotykająca coraz większej liczby osób. Gdy kogoś dopadnie, najlepiej unikać czynników podrażniających. Jak jednak w takim przypadku poradzić sobie z odkurzaniem pokoju, by nie podrażniać własnego organizmu?

Podstawowa zasada

Niektóre odkurzacze mają wbudowane technologie chroniące przed reakcjami uczuleniowymi, ale nawet w ich przypadku trzeba trzymać się pewnej niezwykle istotnej zasady. Jakiej? Trzeba po prostu dbać o odkurzacz. W przypadku standardowych odkurzaczy chodzi o regularną wymianę worków. W przypadku bezworkowych – o czyszczenie pojemnika, do którego jest zasysany kurz.

Filtry przeciwalergiczne

Często odkurzacze Miele, Bosch, Zelmer i innych doświadczonych marek, posiadają specjalne filtry HEPA, które bardzo efektywnie powstrzymują małe cząstki kurzu. Jak małe? To już zależy od jakości samego filtra. Ta jest oznaczana liczbami od 10 do 14 (im wyższa liczba tym lepiej) lub skrótem ULPA (numerowane aż do 17). W przypadku posiadania alergii zdecydowanie należy wybierać wysokie wartości.

Warto też rozglądnąć się za workami z właściwościami elektrostatycznymi. Dzięki tej cesze kurz przywiera do powierzchni worka, co chroni przed uwolnieniem kurzu na zewnątrz.

Uwaga na odkurzacze bezworkowe

Wielu osobom odkurzacze bezworkowe mogą przyciagać faktem, że są po prostu wygodne. Warto jednak pamiętać, że każdorazowe opróżnianie pojemnika na kurz naraża alergika na kontakt z podrażniającym go kurzem.

Sprawdź odkurzacze w Matrix Media!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.