Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki

Duże AGD to zakup, który w domyśle ma służyć całymi latami. Skoro tak – warto kupować je z głową. Zdając sobie z tego sprawę, doradzimy Ci, na co zwracać uwagę przy zakupie lodówki.

Klasa energetyczna lodówki

Efektywność energetyczna to parametr, który określa, jak bardzo lodówka jest „prądożerna”. Najwyższa klasa – A+++ – oznacza największe oszczędności. W porównaniu do klasy energetycznej C może przełożyć się na rachunki mniejsze o nawet kilkaset złotych w ciągu roku. Jest to więc parametr, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Szukając dobrych standardów energetycznych warto przeglądnąć lodówki Bosch, LG, czy Samsung.

Wielkość adekwatna do potrzeb

Przy wyborze lodówki bez wątpienia warto dobrze przemyśleć jej wielkość. Nie ma sensu kupować urządzenia o dwa razy większej powierzchni, niż wynika to z realnych potrzeb. Nawet jeśli lodówka będzie bardzo energooszczędna, ale o pojemności dwukrotnie większej, niż jest to konieczne, nadal będziemy ponosić niepotrzebne koszty. Nie wspominając już o tym, że tą samą powierzchnię można po prostu urządzić inaczej.

Dodatkowe systemy

Sprzęty pochodzące od lepszych producentów, takie jak lodówka Bosch, czy zamrażarka Samsung, słyną z całego szeregu dodatkowych systemów wpływających na efektywność ich działania.

Doskonałym przykładem jest niezwykle popularny system No Frost, który zapobiega oszranianiu się wnętrza lodówki. Warto tu również wspomnieć o powłokach antybakteryjnych, dzięki którym jedzenie przechowywane w lodówce, dłużej zachowuje świeżość.

Lodówka, która zachowuje spokój

Spotkaliście się już z chłodziarkami i zamrażalnikami, które bez przerwy „mruczały”? Na dłuższą metę taki nieustanny dźwięk potrafi mocno podenerwować. Jeśli chcesz uniknąć tego typu problemów, sprawdzaj jaki jest poziom hałasu emitowanego przez daną lodówkę. Konkretna wartość, zazwyczaj liczona w decybelach, zazwyczaj podawana jest na etykietach informacyjnych naklejanych na sprzęt AGD.

Najlepsze lodówki w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.