Którą kamerę warto kupić w 2016?

Wybieramy najlepszą kamerę

[AKTUALIZACJA 2017] Wybór kamer cyfrowych jest tak ogromny, że naprawdę trudno się zdecydować, który model wybrać. Decyzja powinna zależeć od dwóch czynników: potrzeb i oczekiwań każdego z nas. Postanowiliśmy przedstawić kilka propozycji odnośnie tego, którą kamerę warto kupić w 2016.

Jakość w niskiej cenie

 

Nie zawsze trzeba stawiać na topowe modele. Osoby, które po prostu chcą rejestrować dobrej jakości obraz i komfortowo korzystać z urządzenia, z powodzeniem mogą zdecydować się na modele w przedziale cenowym 1000-1500 zł. Przykładem może być kamera Sony HDR-AS200VR – kupimy ją za niewiele ponad 1000 zł. Model ten został wyposażony w nowy, wydajny kodek obrazu, który pozwala na nagrywanie naprawdę świetnych obrazów w rozdzielczości FullHD 1080p. Całość zapisywana jest w formacie MP4, co dla wielu amatorów będzie sporym ułatwieniem – to idealny format, jeśli chcemy szybko pokazać wideo innym osobom albo jeżeli musimy je zmodyfikować w którymś z edytorów. Dodatkowo Sony HDR-AS200VR posiada system stabilizacji obrazu oraz opcję przesyłania filmu przez WiFi, co czyni go wyjątkowo przyjaznym w użytkowaniu.

Sony HDR-AS200VR

 

Dla profesjonalistów

 

Ci z nas, którzy mają większe wymagania, zawsze mogę sięgnąć po modele z wyższej półki, jak np. kamera Sony FDR-AX53. Sprzęt został wyposażony w dużą liczbę zaawansowanych funkcji, co czyni go doskonałym narzędziem w rękach osób, które chcą rejestrować naprawdę ciekawie wyglądające nagrania. Doskonały zoom (20x), rozdzielczość 4K, udoskonalony moduł rejestrowania dźwięku to tylko początek listy zalet. Wśród pozostałych cech warto wspomnieć o systemach poprawiających nagrywanie dynamicznych scen oraz poprawioną rejestrację obrazu przy słabym oświetleniu.

 

Sony FDR-AX53

Sprawdź inne modele kamer cyfrowych

Dla aktywnych

 

Na rynku znajdziemy też kamery cyfrowe, które można nabyć od razu z zestawem rowerowym, co świetnie sprawdza się w przypadku osób aktywnych, które chciałyby rejestrować obraz w czasie wycieczek na dwóch kółkach. W takim wariancie dostępna jest na przykład kamera Sony HDR-AS200VB, a więc wariant wspomnianej już HDR-AS200VR. Dzięki sprawdzonemu w wielu sytuacjach systemowi stabilizacji obrazu sprawdza się w wielu sytuacjach. Warty uwagi jest też model SONY Action Cam FDR-X3000R

 

Którą kamerę warto kupić w 2016?

 

Zanim zdecydujemy się na zakup kamery, dobrze przemyślmy, w jakich warunkach i okolicznościach będziemy jej używać. Nie każdy sprzęt sprawdzi się podczas rowerowych wycieczek, z drugiej strony, jeśli chcemy po prostu uwieczniać ważne dla nas wydarzenia, nie inwestujmy w sprzęt z najwyższej półki – i tak nie wykorzystamy w pełni jego możliwości, a sporo za nie zapłacimy. Podzielcie się spostrzeżeniami – który model przykuł waszą uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.