Który tablet warto kupić?

Jaki tablet kupić

Tablet można wykorzystywać na wiele sposobów – do codziennej rozrywki, przeglądu wiadomości, czy choćby jako zamiennik czytnika e-booków. Wybór urządzeń tego typu jest jednak na tyle duży, że przy wyborze sprzętu dla siebie można doznać zawrotu głowy. Jaki tablet warto kupić?

Łączność z internetem

Zastanawiając się nad tym, który tablet warto kupić, w pierwszej kolejności sprawdź, w jaki sposób z jego pomocą możesz łączyć się ze światem. Niektóre tablety posiadają wsparcie dla połączeń za pośrednictwem karty SIM, inne nie. Oczywiście w tej grupie standardem jest dostęp do łączności Wi-Fi – często to wystarczy, ale nie zawsze. To, czy potrzebujesz łączności 3G musisz określić samodzielnie, najlepiej uwzględniając przeznaczenie tabletu.

Rozdzielczość tabletu

Tablety występują w rożnych rozmiarach, przeważnie z rozdzielczością 7, 8 lub 10 cali (choć zdarzają się również inne warianty). Który z nich warto kupić? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeśli tablet ma być dla Ciebie swego rodzaju większą wersją smartfonu i zależy Ci na w miarę wygodnym używaniu w podróży, zainteresuj się mniejszymi formatami. Jeśli dla odmiany priorytetem jest dla Ciebie wygoda, a z tabletu korzystasz między innymi do oglądania filmów – pomyśl o wariancie 10-calowym.

Bateria

W przypadku sprzętu użytkowanego w domu nie ma to większego znaczenia, ale jeśli zastanawiasz się który tablet warto kupić, gdy planujesz korzystać z niego w podróży – zwróć uwagę na pojemność baterii.

No to który tablet warto kupić?

Szukając tabletu zainteresuj się modele Sony Z4 LTE SGP-771. Jak sama nazwa wskazuje, nie tylko umożliwia bezpośrednią łączność z internetem za pośrednictwem karty SIM, ale na dodatek wspiera technologię LTE. Jednocześnie duża pamięć RAM (3 GB) i dobry procesor (2 GHz) sprawiają, że używanie tego modelu jest prawdziwą przyjemnością.

Innym modelem wartym zainteresowania jest Samsung Galaxy Tab S2 Ve 9.7 T819. Doskonała rozdzielczość (2048×1536), rozbudowana pamięć RAM, wsparcie dla LTE i obsługa GPS to tylko mała część jego zalet.

Najlepsze tablety w MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.