Ładowarka magnetyczna SONY DK39 – szybkie i wygodne ładowanie

Ładowarka magnetyczna SONY DK39 Czarna do Z2 specyfikacja produktu

Technologia ładowarek magnetycznych nie jest jakąś wielką nowością, od kilku lat z wielkim powodzeniem wprowadza je na rynek kilka znaczących firm. Jedną z nich jest oczywiście pionier z kraju kwitnącej wiśni – SONY. Dzisiaj prezentujemy ładowarkę magnetyczną SONY DK39, która doskonale nadaje się do wykorzystania w biurze i w domu.

Bez kabli

Ładowanie urządzeń bez konieczności podłączania kabli zasilających jest bardzo wygodne. Jak to działa? W dużym uproszczeniu, proces bezprzewodowego ładowania polega na przesyłaniu prądu przez cewkę znajdującą się w ładowarce, która powoduje wytworzenie pola elektromagnetycznego. Dzięki niemu indukowane jest napięcie w drugiej cewce – znajdującej się w ładowanym urządzeniu, które powoduje ładowanie akumulatora.

Pojawiły się też rozwiązania korzystające z rezonansu magnetycznego zamiast indukcji. Dotychczas tworzono specjalne maty przeznaczone do bezprzewodowego ładowania, Sony poszedł o krok dalej. Ładowarka magnetyczna SONY DK39 łączy się z nasza siecią natomiast złącze magnetyczne, w które wyposażone są urządzenia z serii Xperia (tablety jak i smartfony)  pozwalają na podłączenie urządzenia mobilnego z ładowarką.

Wygodne rozwiązanie

Położenie tabletu lub smartfonu podczas ładowania zapewnia optymalny kąt widzenia. Możesz zatem wygodnie sprawdzać wiadomości, przeglądać zawartość i oglądać pokazy slajdów. Urządzenie jest stabilne i bezpieczne w stacji ładującej, co zapewnia wygodę podczas użytkowania.

Możliwość korzystania ze specjalnej cewki magnetycznej nabrało zupełnie nowego znaczenia dla wydłużania żywotności urządzeń od Sony. Chociaż każdy tablet i smartfon z nowych wodoodpornych serii posiada zaślepkę z portem micro USB to jednak większość użytkowników dużo częściej woli korzystać z możliwości  ładowania magnetycznego co zapobiega wyrabianiu się zaślepek, tym samym utracie wodoszczelności.

Parametry SONY DK39

Urządzenie jest niewielkie i z łatwością zmieści się w torebce lub plecaku. Wymiary to 80 x 80 x 20 mm oraz wazy zaledwie 54g. Ładowanie możliwe jest wyłącznie po podłączeniu do sieci. Przy zakupie do pudełka dołączony jest adapter, instrukcja oraz karta gwarancyjna SONY. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą akcesoriów dla komputerów i urządzeń mobilnych w Matrix Media.

Sprawdź naszą ofertę akcesoriów do telefonów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.