Wybierzmy tablet dla seniora 2015 – opinie i ceny

tablety dla seniorów 2015

[AKTUALIZACJA 2017] Nie tylko osoby młode korzystają ze współczesnych zdobyczy techniki – coraz częściej również starsze pokolenia sięgają po urządzenia mobilne oraz komputery przenośne. Nie da się ukryć, że dzięki bezprzewodowemu internetowi w łatwy sposób możemy uzyskać kontakt z najbliższymi przez portale społecznościowe lub programy takie jak Skype. zastanówmy się więc, jaki model wybrać dla osoby starszej? Przedstawiamy kilka wybranych przez naszą redakcję modeli wraz z popularnymi opiniami oraz przykładowymi cenami.

Tablet czy laptop?

 

Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie niesie ze sobą pewne konsekwencje, które mogą przeważyć przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Największymi zaletami laptopów jest możliwość wygodnego pisania na klawiaturze, stosunkowo duży ekran oraz możliwość korzystania z napędu DVD/CD.

Tablety z kolei są znacznie lżejsze od laptopów, gwarantują obecnie duże ekrany np. typu 10,5 cala oraz bardzo dobrą wyrazistość kolorów i obrazów. Dzięki lekkości oraz stosunkowo niewielkich wymiarach, można korzystać z tabletu w wygodnej pozycji leżącej w każdym miejscu domu. Seniorzy docenią również ogromną prostotę urządzenia oraz przechodzenie do podstawowych aplikacji takich jak Skype, album z muzyką, filmami lub bezpośrednio do przeglądarki, za pomocą jednego kliknięcia.

 

Tablet Samsung Galaxy Yab S2 – polecany dla seniora

 

Jednym z lepszych tabletów, z którego obsługą poradzi sobie również osoba starsza, jest tablet SAMSUNG Galaxy Tab S2 o przekątnej ekranu 8 cali. Jego największą zaletą jest wielkość wyświetlacza, niesamowita wyrazistość kolorów, uzyskana dzięki technologii Super Amoled, oraz prostota obsługi dzięki najnowszej nakładce systemowej Android 6.0 Marshmallow. Tablet posiada również specjalną kamerkę wewnętrzną 2.1 MP co gwarantuje dobrej jakości obraz w czasie rozmów za pomocą Skype. Cena urządzenia plasuje się w okolicach 1500 złotych. Dostępny jest model w wersji WiFi oraz Bluetooth. Model cieszy się również wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników, dzięki czemu trafia na naszą listę polecanych tabletów dla seniorów. Przyjrzyjcie się również takiemu modelowi jak Samsung Galaxy Tab A, a także tabletowi w wersji budżetowej – Samsungowi Galaxy Tab E.

Tablet dla seniora Samsung Galaxy Tab S2

 

Sprawdź pozostałe tablety z Matrix Media

Co wybrać?

 

Mimo niewątpliwych zalet laptopów, wybór tabletu dla osoby starszej, zamiast komputera osobistego, jest w naszym przekonaniu dużo lepszym rozwiązaniem. Oprócz wygody użytkowania oraz łatwości dostępu do podstawowych funkcji, topowe urządzenia mobilne są tańsze niż dobry laptop ze średniej półki. Sprawdźcie bogatą ofertę Matrix Media lub skonsultujcie się z naszymi specjalistami. Pomożemy wybrać urządzenie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom oraz zapewnimy wygodny rodzaj dostawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.