Lodówka do zabudowy ELECTROLUX ENN2853COW – lodówka Frost Free w rozsądnej cenie

Energooszczędna lodówka Electrolux ENN2853COW

Nic nie jest na wieczność, tym bardziej wszelkie sprzęty AGD. Chociaż producenci robią, co mogą, by wydłużyć ich żywotność, co kilka lat wracamy do tematu zakupu nowej pralki czy lodówki. Nawet jeśli przetrwały próbę czasu, zostają daleko w tyle za najnowszymi propozycjami. W czym są od nich gorsze? Wystarczy spojrzeć na roczne zużycie prądu i będziecie wiedzieli już wszystko. Lodówka do zabudowy Electrolux ENN2853COW – lodówka w rozsądnej cenie.

Lodówka do zabudowy – zalety i wady

Zanim dowiemy się więcej o wspomnianym modelu lodówki, zastanówmy się, czy wybór takiego sprzętu pod zabudowę to dobry pomysł. Z naszej perspektywy, jak najbardziej. Zabudowana lodówka nie odróżnia się wizualnie od mebli kuchennych i nie rysuje się tak, jak lodówki wolnostojące. Jest przy tym fizycznie przystosowana do zabudowy, więc nie musimy się obawiać o jej wentylację. Z drugiej strony, ma mniejszą pojemność niż lodówka wolnostojąca o tym samych rozmiarach, a zajmuje więcej miejsca i jest droższa. Na jaką opcję się zdecydujecie?

Bezszronowa lodówka ELECTROLUX ENN2853COW

Jeśli wybraliście opcję lodówki zabudowanej, polecamy zwrócić uwagę na Electrolux ENN2853COW. Pojemność chłodziarki wynosi 200 l, zamrażarki – 63 l. Tą bezszronową lodówką sterujemy elektronicznie, za pomocą wyświetlacza LCD. Każdą z tych części osobno. Żywność możemy przechowywać w dowolnym miejscu, ponieważ inteligentny system FreeStore samodzielnie wyrównuje temperaturę i wilgotność w całej lodówce. Niezależnie od tego, co i na której półce umieścimy, warunki przechowywania będą wszędzie dokładnie takie same.

Porównaj lodówki do zabudowy w Matrix Media

Przydatne funkcje

Lodówka Electrolux ENN285COW została wyposażona w kilka przydatnych funkcji. Przede wszystkim posiada opcję Action Cool, pozwalającą szybko uzyskać wybraną temperaturę chłodzenia. Mamy też technologię Action Freeze, dzięki której potrawy zachowują swój smak oraz wartości odżywcze, a także funkcję Holiday. Odpowiada ona za zmniejszony pobór energii podczas dłuższej nieobecności w domu i jednocześnie pozwala uniknąć powstania pleśni i brzydkich zapachów.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Lodówka Electrolux to nasz partner w oszczędzaniu nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Dzięki systemowi FrostFree nie musimy jej rozmrażać – wystarczy co jakiś czas przetrzeć wszystkie półki i szczeliny. Za kwestie finansowe odpowiada klasa energetyczna A+, do której należy sprzęt. Producent podaje, że roczne zużycie prądu wynosi ok. 297 kWh. To całkiem niezły wynik. Możemy go osiągnąć również za sprawą wbudowanego alarmu ( wizualnego i dźwiękowego) o niezamkniętych drzwiczkach. Sama lodówka pracuje bardzo cicho – maksymalne wskazania to 39 dB. To wynik, którym mogą się pochwalić najlepsze sprzęty na rynku. A co z oszczędnością światła? Wielu usprawiedliwia się, że światło jest w lodówce po to, by ułatwić nocne podjadanie. Niezależnie od pory, kiedy otwieramy lodówkę, technologia LED zapewnia czyste światło w każdym jej zakamarku. Zaobserwujemy, że jego natężenie rośnie wraz z coraz szerszym otwieraniem drzwiczek. Mimo to, mamy szansę na 10-krotnie mniejsze zużycie energii, niż w przypadku standardowego oświetlenia.

CZYTAJ TAKŻE – Side by side – czy warto kupić dużą lodówkę?

Lodówka do zabudowy ELECTROLUX ENN2853COW – lodówka Frost Free w rozsądnej cenie

Lodówka Electrolux oferuje nam naprawdę bogate wyposażenie w zamian za rozsądne pieniądze ( ok. 2 tys. zł). Chociaż w tej cenie możemy kupić lodówki o wyższych klasach energetycznych, to będą one wolnostojące. Pamiętajmy, że decyzja o zakupie lodówki do zabudowy niesie za sobą pewne konsekwencje, także cenowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.