Side by side – czy warto kupić dużą lodówkę?

lodowka side by side z jedzeniem

Lodówki side by side to już nie tylko sprzęty AGD z amerykańskich filmów, lecz również praktyczne rozwiązanie, które docenia wiele polskich rodzin. Przed tak poważnym zakupem warto jednak zastanowić się, jaki model wybrać i na jakie elementy wyposażenia należy zwrócić uwagę. Nie bez znaczenia jest również cena, gabaryty czy pobór energii elektrycznej. Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem lodówki side by side, to przeczytaj koniecznie poniższy tekst.

Czym jest lodówka side by side?

 

Jeśli interesujesz się kupnem tak wielkiego sprzętu do swojego domu lub mieszkania, to warto byś w pierwszej kolejności dowiedział się, czym tak naprawdę jest lodówka side by side Samsunga lub innego producenta. Przede wszystkim należy zauważyć, że taki sprzęt AGD nie zawsze posiada tylko dwoje drzwi. W niektórych przypadkach może ich być nawet 4 lub 5. Najważniejsze jest to, że oddzielona została część chłodząca od mrożącej i to właśnie oznacza angielski termin „side by side”.

Innym elementem, który rzuca się w oczy natychmiast jest oczywiście ogromny rozmiar. Często chłodziarka posiada pojemność nawet 300 litrów, a zamrażarka 500. Jest to więc rozwiązanie przeznaczone raczej dla czteroosobowej rodziny niż samotnego lokatora.

 

Czy rozmiar ma znaczenie?

 

W wielu przypadkach rozmiar ma znaczenie. Lodówka wielkości szafy ma mnóstwo zalet. Możemy w niej pomieścić sporą ilość jedzenia, a jednocześnie mieć do niego łatwy dostęp. Nie musimy się więc obawiać, że wyjęcie talerza z sałatką spowoduje osunięcie się misternie układanych konstrukcji wykonanych z produktów spożywczych. Trzeba jednak mieć świadomość, że ogromne gabaryty mogą być również przeszkodą, ponieważ tylko właściciel dużej kuchni będzie w stanie pozwolić sobie na taki nabytek.

Przy wyborze lodówki side by side warto mieć na uwadze także fakt, że zewnętrzne rozmiary mogą nas wprowadzić w błąd. Często zdarza się bowiem, że dodatkowe wyposażenie, które jest niewątpliwym udogodnieniem, zabiera sporą część przestrzeni, która mogłaby być przeznaczona na jedzenie.

Pobór prądu

 

W tym miejscu zaczynają się oczywiście negatywne aspekty, z którymi oczywiście trzeba się zmierzyć. Dwa razy większa lodówka w większości przypadków pobiera znacznie więcej energii. Najczęściej przedział zużycia trzeba szacować na 440 – 470 kWh w ciągu roku. Najlepiej więc kupować sprzęt AGD z klasą energooszczędności A++, ponieważ tylko w ten sposób możemy ograniczyć swoje rachunki na energię elektryczną.

 

Jakie dodatkowe wyposażenie lodówki side by side?

 

W lodówkach side by side można zamontować dodatkowe wyposażenie, które na pewno ułatwi nam życie. Jedną z podstawowych funkcji jest dyspenser wody. To bardzo praktyczne rozwiązanie na lato,jednak trzeba pamiętać o tym, że w takim wypadku konieczne będzie doprowadzanie źródła wody pitnej do sprzętu, co w niektórych przypadkach może być problematyczne.

Częsty dodatkiem jest również praktyczna kostkarka do lodu. Wystarczy, że podstawisz szklankę wody pod odpowiedni pojemnik, a w Twój napój od razu zmieni się w chłodnego drinka. Warto jednak pamiętać, że jeśli zależy nam przede wszystkim na miejscu w lodówce, to znacznie lepiej będzie wybrać model bez tego gadżetu, ponieważ zajmuje on naprawdę sporo miejsca. Kostki lody wygodnie przygotujemy w tradycyjny sposób w zamrażarce.

Lodówka side by side – zalety i wady

 

W tym miejscu warto podsumować zalety i wady lodówek side by side. Trzeba uczciwie powiedzieć, że na pewno nie jest to rozwiązanie dla każdego. Jeśli nie posiadamy dużej kuchni, to na pewno taki sprzęt AGD zdominuje niewielką przestrzeń. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się najlepiej w większym pomieszczeniu i jest przeznaczony dla przynajmniej czteroosobowej rodziny. W przypadku pary osób na pewno wystarczająca okaże się tradycyjna lodówka. Dodatkowe miejsce i wygodny dostęp do produktów spożywczych okupiony jest ponadto większym zużyciem energii, z czym trzeba się liczyć. Jeśli jednak potrzebujemy sporych rozmiarów lodówki, to na pewno typ side by side będzie dla nas korzystnym rozwiązaniem i nie będziemy zastanawiać się dłużej nad tym jaką kupić lodówkę.

Lodówki side by side – sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.