Masz lustrzankę? Zobacz, w co jeszcze warto się zaopatrzyć

Akcesoria fotograficzne

Wdrażasz się w fotografikę? Zafascynowały Cię możliwości, jakie daje lustrzanka? Jeśli tak, pomyśl o zaopatrzeniu się w dodatkowy sprzęt. I mowa tu nie tylko o obiektywach, choć te oczywiście są podstawą.

Dobra torba

To w zasadzie podstawa. Jeżeli chcesz robić zdjęcia w różnym terenie i przy różnej pogodzie, wypada posiadać odpowiednią torbę. Taką, która będzie wygodna w noszeniu, a przy okazji można w niej umieścić zapasowy obiektyw. Dobrze też będzie, jeśli znajdą się w niej dodatkowe kieszonki na zapasową kartę pamięci, czy pojemnik ze ściereczką do czyszczenia obiektywu.

Skoro o kartach pamięci mowa

Im więcej robisz zdjęć, tym szybciej zauważysz, że warto posiadać przynajmniej dwie karty pamięci do aparatu. Jedna w stałym użyciu, druga zapasowa na wypadek przepełnienia pierwszej. Teoretycznie można pilnować się i na bieżąco przenosić pliki z karty na komputer. Praktyka jednak wskazuje na to, że łatwo o tym zapomnieć i

Zapasowe akumulatory do aparatu

Baterie stosowane w cyfrowych aparatach fotograficznych działają dość długo, ale nie wiecznie. By uchronić się przed sytuacją, gdy mając przed sobą naprawdę wspaniałe widoki, nie będziesz mógł ich sfotografować z powodu wyczerpanej baterii, zaopatrz się w zapasowe akumulatory do aparatu cyfrowego.

Stabilność zdjęć

Jeśli preferujesz zdjęcia statystyczne, szczególnie te wymagające dłuższego czasu naświetlania, pomyśl o zaopatrzeniu się w statyw. Świetnie sprawdzą się w przypadku zdjęć portretowych, ale też przy niektórych krajobrazach i w trakcie eksperymentów z dłuższym otwieraniem przesłony.

Zdjęcia inne niż zazwyczaj

Jednym z ciekawszych akcesoriów fotograficznych są filtry. Korzystając z nich możesz pozbyć się nadmiernych odbłysków, nałożyć na zdjęcie konkretny kolor, czy spowodować rozmazanie obrazu.

Wybierz najlepsze akcesoria fotograficzne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.