Masz lustrzankę? Zobacz, w co jeszcze warto się zaopatrzyć

Akcesoria fotograficzne

Wdrażasz się w fotografikę? Zafascynowały Cię możliwości, jakie daje lustrzanka? Jeśli tak, pomyśl o zaopatrzeniu się w dodatkowy sprzęt. I mowa tu nie tylko o obiektywach, choć te oczywiście są podstawą.

Dobra torba

To w zasadzie podstawa. Jeżeli chcesz robić zdjęcia w różnym terenie i przy różnej pogodzie, wypada posiadać odpowiednią torbę. Taką, która będzie wygodna w noszeniu, a przy okazji można w niej umieścić zapasowy obiektyw. Dobrze też będzie, jeśli znajdą się w niej dodatkowe kieszonki na zapasową kartę pamięci, czy pojemnik ze ściereczką do czyszczenia obiektywu.

Skoro o kartach pamięci mowa

Im więcej robisz zdjęć, tym szybciej zauważysz, że warto posiadać przynajmniej dwie karty pamięci do aparatu. Jedna w stałym użyciu, druga zapasowa na wypadek przepełnienia pierwszej. Teoretycznie można pilnować się i na bieżąco przenosić pliki z karty na komputer. Praktyka jednak wskazuje na to, że łatwo o tym zapomnieć i

Zapasowe akumulatory do aparatu

Baterie stosowane w cyfrowych aparatach fotograficznych działają dość długo, ale nie wiecznie. By uchronić się przed sytuacją, gdy mając przed sobą naprawdę wspaniałe widoki, nie będziesz mógł ich sfotografować z powodu wyczerpanej baterii, zaopatrz się w zapasowe akumulatory do aparatu cyfrowego.

Stabilność zdjęć

Jeśli preferujesz zdjęcia statystyczne, szczególnie te wymagające dłuższego czasu naświetlania, pomyśl o zaopatrzeniu się w statyw. Świetnie sprawdzą się w przypadku zdjęć portretowych, ale też przy niektórych krajobrazach i w trakcie eksperymentów z dłuższym otwieraniem przesłony.

Zdjęcia inne niż zazwyczaj

Jednym z ciekawszych akcesoriów fotograficznych są filtry. Korzystając z nich możesz pozbyć się nadmiernych odbłysków, nałożyć na zdjęcie konkretny kolor, czy spowodować rozmazanie obrazu.

Wybierz najlepsze akcesoria fotograficzne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *