Zmywarka – duży gadżet, czy kuchenny niezbędnik?

Zmywarki Miele

Dla jednych zmywarka jest tylko czymś zajmującym miejsce w kuchni. Mówią, że przecież można naczynia umyć samodzielnie. Inni twierdzą, że urządzenie to znacznie ułatwia życie i uważają je za wręcz niezbędne. Kto ma rację?

Czy używanie zmywarki jest kosztowne?

Na samym początku należy wyjaśnić pewną sprawę. Istnieje całkiem popularny mit, jakoby użytkowanie zmywarki wiązało się ze znacznymi kosztami użytkowania. Być może było to zasadne wobec pierwszych modeli, ale nowoczesne zmywarki często są urządzeniami bardzo energooszczędnymi. Jednocześnie zużywają też bardzo mało wody. Świetnym przykładem są zmywarki Miele, Bosch, czy Siemens – firmy te bardzo dbają o jakość ich technologii w tym zakresie.

Dla porównania mycie ręczne nagromadzonych brudnych naczyń wymaga zużycia dużej ilości wody. Co więcej, woda ta musi być ciepła, co powoduje dodatkowe koszta związane z jej podgrzaniem. Koniec końców okazuje się, że mycie naczyń za pomocą zmywarki może kosztować mniej. Być może przy jednym myciu różnica jest niewielka, ale już w skali roku lub trzech, nagle okazuje się to znaczącym czynnikiem.

Naczynia lśniące jak nigdy

Zmywarki mają jednak jeszcze jedną zaletę, którą nie sposób pominąć w tej dyskusji. Myją nie tylko szybciej, ale i dokładniej. Nie zdarzą się już przypadkowe okruchy, natomiast możesz liczyć na wyjątkowo błyszczące talerze. Rzecz szczególnie cenna dla estetów i perfekcjonistów, ale tez dla osób, które często przyjmują u siebie gości.

Prostsze suszenie

Zmywarki mają jeszcze jeden atut w porównaniu z ręcznym myciem naczyń. Standardowo naczynia trzeba rozkładać w stosy, nieraz narażając je na przypadkowe potłuczenie. Korzystając ze zmywarki omijasz ten problem. Urządzenie to zazwyczaj jest wyposażone w funkcję suszenia naczyń. Nie dość, że proces ten przebiega bezpieczniej dla samych talerzy, to na dodatek szybciej! Nie zastanawiajcie się więc ani chwili dłużej, ale już teraz zobaczcie jaką zmywarkę wybrać!

Zobacz najlepsze zmywarki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.