Mikrofalówki i gotowanie na parze

mikrofalówki do zabudowy i wolnostojące, którą kupić?

Jeśli szukasz praktycznych informacji na temat kuchenek mikrofalowych, koniecznie zapoznaj się z dzisiejszym poradnikiem Matrix Media. Specjalnie dla was przygotowaliśmy kompilację najważniejszych informacji, które ułatwią ci wybranie kuchenki mikrofalowej do zabudowy lub wolnostojącej.

Dla wymagających

Najnowsze modele kuchenek mikrofalowych dostępnych na rynku oferują znacznie więcej funkcji niż klasyczne rozmrażanie i podgrzewanie. Odpowiednio dobrane urządzenie potrafi przysmażyć mięso a nawet upiec ciasto. Kuchenki mikrofalowe z rozbudowanymi funkcjami i dużą pojemnością w niektórych gospodarstwach domowych zastępują piekarnik oraz uzupełniają możliwości tradycyjnej kuchni.

Najczęściej wykorzystywaną funkcją w mikrofalówkach jest podgrzewanie potraw. W przypadku rozmrażania potrzebujemy mocy co najmniej 270 W. Modele renomowanych producentów potrafią kilogram mięsa rozmrozić w niecałe 2 minuty co szczególnie przypadnie do gustu osobom lubującym się w pichceniu.

Opiekacz czyli inaczej nazywana funkcją „grill” pozwala zarumienić lub podpiec przygotowywaną potrawę. Najczęściej w zestawie dołączonym do kuchenki otrzymujemy specjalny talerz z odpornego na temperatury szkła bądź ceramiki i grillową grzałkę niezbędną do opiekania. W przypadku kuchenek mikrofalowych należy zawsze pamiętać o korzystaniu z grzałki. Jeśli zapomnimy dodać akcesorium podczas opiekania, to możemy mieć pewność, że nasza kuchnia wypełni się dymem oraz uciążliwym zapachem spalonego jedzenia.

Gotowanie na parze

Kolejną funkcją, którą można znaleźć w nowoczesnych kuchenkach mikrofalowych jest gotowanie potraw za pomocą pary. Dzięki tej funkcji będziesz mógł gotować na przykład świeże lub mrożone warzywa. Opcja gotowania na parze pozwoli Ci przygotować smaczne potrawy bez użycia tłuszczu oraz soli, co ucieszy wszystkich fanów zdrowego trybu życia. Co najważniejsze, potrawa zachowa smak, a składniki odżywcze nie zostaną wypłukane przez wodę, jak to ma miejsce podczas tradycyjnego gotowania.

Kubatura mikrofalówki

Pojemność to bez wątpienia drugi po wybranych programach parametr, na który zwracamy uwagę podczas dokonywania zakupu urządzenia. Najczęściej wybierane urządzenia mają ok 17-19 litrów. Nie ma sensu wybierać większych niestandardowych urządzeń – stosunek poboru mocy do rozmiarów kuchenki jest nieopłacalny na potrzeby użytku domowego. Większe kuchenki o pojemności 20-24 litry wykorzystywane są w gospodarstwach, które rezygnują z posiadania osobnego piekarnika.

Polecane kuchenki z oferty Matrix Media:

  • Kuch. mikrofalowa AEG MC1763E-M
  • Kuchenka mikrofalowa Miele M 6032 S.C.
  • Kuch. mikrofalowa AEG MC2664E-M
  • Kuch. mikrofalowa ELECTROLUX EMS26204OX

Do tematu wyboru mikrofalówek jeszcze powrócimy na łamach naszego blogu. W kolejnym wpisie z tej serii przyjrzymy się większym modelom kuchenek. Pamiętaj, przed dokonaniem zakupu warto zapytać specjalistów Matrix Media, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem pomogą wybrać Ci model najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Zobacz nasze kuchenki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.