Jak wykonać dobre zdjęcie smartfonem?

aplikacje dla mężczyzn

Jak powiedział Jarvis Chase: „Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie”. Technologia idzie cały czas do przodu, a gdzie jest popyt, tam zwiększa się podaż – stąd rosnąca liczba aplikacji do robienia zdjęć na smartfony. Oto najbardziej polecane aplikacje na smartfony.

Spośród tak wielu nowych aplikacji do robienia zdjęć, które codziennie niemal pojawiają się na rynku wybraliśmy kilka, które oferują najwięcej interesujących opcji.

Camera FV-5

Jedną z lepszych aplikacji jest Camera FV-5, która oferuje możliwość pracy w czterech trybach standardowych, ale pozwala także na ustawienie każdego parametru osobno. Daje nam dostęp do sterowania balansem bieli, czułością ISO i umożliwia pomiar światła, a także ustawienie lampy błyskowej oraz czasu otwarcia migawki. Jest to dobry program, który zdecydowanie poszerza możliwości aparatów w smartfonach, jednak kosztuje blisko 13 złotych.

Pixlr Express

Pixlr Express daje bardzo rozbudowane możliwości edycji zdjęć – nie raz zaskoczy Was swoją funkcjonalnością i mnóstwem opcji, które oferuje. Prosty interface w postaci kafelek pomoże szybko znaleźć interesująca nas opcję, której szukamy. Aplikacja daje możliwość sterowania kontrastem, ostrością i redukcją szumów, a co ciekawe wybrany przez nas efekt nie musi być zastosowany na całej fotografii, a jedynie na jej fragmencie.

Camera Zoom FX

Dla smartfonów nie posiadających lampy błyskowej najlepszym wyborem będzie aplikacja Camera Zoom FX. Dzięki szeregowi funkcji, jakie oferuje w będziemy mogli sterować wszelkimi ustawieniami aparatu. Fantastyczną opcja jest tryb stabilnego zdjęcia, który sprawia, ze pomimo braku lampy błyskowej mamy pewność, że zdjęcie będzie ostre i wyraźne, nawet jeżeli fotografujemy dokumenty. Można także wyzwalać migawkę komendą głosową, zmieniać ustawienia ISO, czy bilansu bieli. Ponadto aplikacja zawiera w sobie prosty edytor nadający się głównie do nakładania ramek, filtrów i tekstur na zdjęcia.

Pudding Camera

Interesującą alternatywą dla powyższych będzie Pudding Camera. Interface tej aplikacji upodabnia nieco widok na ekranie smartfona do wizjera lustrzanki. Ciekawszą stroną aplikacji jest wbudowany edytor zdjęć, w którym znajdziemy kilka ciekawych filtrów. Oferuje on symulacje wyglądu 9 analogowych aparatów i 8 standardowych klisz, a to wszystko w czasie rzeczywistym, więc jeszcze przed zrobieniem zdjęcia wiemy, jak będzie wyglądało. Program jest darmowy.

Im lepszy aparat w smartfonie, tym mniej czasu na edycje poświęcimy, warto więc zajrzeć do naszego sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór smartfonów z wysokiej klasy aparatami.

Sprawdź naszą ofertę smartfonów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.