Zalety aparatów kompaktowych

zalety aparatów kompaktowych

Podstawową zaletą aparatów kompaktowych jest to, że są małe, lekkie, tanie i proste w obsłudze. Właściwości tej klasy aparatów docenią szczególnie amatorzy fotografii, którzy próbują swoich sił w sztuce uwieczniania obrazu. Aparat kompaktowy można mieć zawsze przy sobie bez ryzyka, że po kilku godzinach noszenia zacznie być dla nas ciężarem.

Perfekcyjny w każdej sytuacji

Niewielkie rozmiary aparatu kompaktowego sprawiają, że jest on idealny do fotografii ulicznej. To aparat dla każdego, kto lubi robić spontaniczne zdjęcia, bez konieczności wcześniejszego rozstawiania dodatkowego sprzętu. Na ulicy, w domu, na imprezie – za każdym razem mamy pewność, że uchwycimy ważną dla nas chwilę.

Jeden niezawodny obiektyw

Jeden wbudowany obiektyw to gwarancja,dobrej jakości zdjęć. Aparat kompaktowy idealnie radzi sobie w większości sytuacji. Bez problemu uchwyci w kadrze pokaźnych rozmiarów budynek, jak i małe przedmioty. Pod tym względem jest bezkonkurencyjny – mikro i makro zdjęcia nie są dla niego problemem.

Przykładowy model SONY DSC-TX30 posiada duży i jasny ekran 3,3 cale pozwalający łatwo kadrować idealne ujęcia, a 5x zoom optyczny umożliwia wykonanie zdjęcia oddalonego obrazu w wysokiej jakości.

Wyjątkowa głębia ostrości

Aparaty kompaktowe mają niewielkich rozmiarów matrycę światłoczułą, która daje dużą głębię ostrości. Taki aparat świetnie sprawdzi się, gdy fotografujemy np. krajobrazy. W aparatach kompaktowych to matryca ustawia ostrość i dokonuje rejestracji obrazu, co oznacza brak problemów z frontfokusem i backfokusem – ustawianiem ostrości przed lub za fotografowanym obiektem. Na zdjęciach wykonanych aparatem kompaktowym pierwszy i drugi plan jest tak samo wyrazisty.

Aparat do zadań specjalnych

Wiele modeli aparatów kompaktowych to również aparaty do zdań specjalnych. Dzięki podwyższonym parametrom oraz specjalnej obudowie idealnie sprawdzają się w wielu ekstremalnych sytuacjach. Niektóre aparaty kompaktowe są odporne na zanurzanie w wodzie, upadki, niską temperaturę czy różne zanieczyszczenia. Dla przykładu aparat  SONY DSC-TX30 sprawdzi się w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, a jego niewielkie gabaryty czynią go odpornym na trudne warunki. Można nim robić zdjęcia na basenie, podczas nurkowania czy w czasie wypadu na narty. Dodatkowo jest odporny na pył, wstrząsy i niskie temperatury.

Wiesz już, że aparat kompaktowy to coś specjalnie dla Ciebie? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu MatrixMedia. Nasi doświadczeni pracownicy pomogą Ci w wyborze najlepszego modelu aparatu, dzięki któremu robienie zdjęć stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Sprawdź naszą ofertę na aparaty kompaktowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.