Nowoczesna pralka

pralka energooszczędna

Nowoczesna pralka to temat, który wielokrotnie już poruszaliśmy w kontekście ekonomiczności i energooszczędności tego urządzenia. Jednak na tym nie koniec. Nowoczesna pralka to nie tylko niższe rachunki za prąd i wodę, ale również wiele możliwości… ułatwiających życie i prowadzenie domu. Nie tylko wypierze stertę ubrań, ale i odświeży, i przygotuje do prasowania. Warto więc zastanowić się, czy pralka jest wyposażona w takie funkcje, które spełnią nasze wymagania, a nawet pozytywnie nas zaskoczą. W pierwszej kolejności zadecydujmy, czy pralka ma być ładowana od góry czy od frontu, na jakiej ładowności bębna nam zależy i jaka liczba obrotów podczas wirowania na minutę będzie dla nas satysfakcjonująca.

Jakie funkcje powinna mieć nowoczesna pralka?

Większość z nich wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz i sygnalizator dźwiękowy, informujące o postępie prania, jego zakończeniu czy poziomie detergentów. Z pewnością, uwzględniając naszą wygodę, niekoniecznie przydadzą nam się różne melodie takiego sygnalizatora. Są jednak funkcje zasługujące na uwagę w procesie wyboru nowoczesnej pralki.

Jedną z nich jest opóźniony start. Dzięki niej nowoczesna pralka rozpocznie pranie dopiero w momencie, na który została zaprogramowana. Zawsze będziemy mogli rozwiesić świeże pranie rano lub po naszym powrocie.

Szybkie pranie i pranie oszczędne to dwie, właściwie bardzo zbliżone do siebie, funkcje. Skracają czas prania rzeczy, które nie są silnie zabrudzone, a potrzebujemy ich w relatywnie krótkim czasie. Standardowy czas prania wynosi około półtora godziny, natomiast w trybie szybkie pranie można go skrócić nawet do 15 minut.

Jeśli mamy w domu alergików, powinniśmy zakupić pralkę z wbudowaną funkcją długiego płukania. Wyeliminuje to ryzyko pozostania na wypranych rzeczach białego osadu z proszku, który nierzadko wywołuje alergiczne zmiany na skórze.

Pamiętajmy też, że pranie butów w normalnym trybie bawełny czy tkanin syntetycznych jest co najmniej ryzykowne. Aby buty nie uległy rozklejeniu i zniszczeniu, należy skorzystać z programu do prania butów, który jest dostosowany do prania obuwia sportowego wykonanego przeważnie z połączenia tkaniny i tworzywa sztucznego. Uzupełnienie tej funkcji stanowi program outdoor, który pozwala na bezpieczne pranie odzieży impregnowanej.

Aby ułatwić sobie późniejsze prasowanie wypranych rzeczy, warto wziąć pod uwagę funkcję typu łatwe prasowanie. Funkcja ta odpowiada za równomierne rozłożenie rzeczy w bębnie pralki, dzięki czemu my i nasze żelazko będziemy mieć ułatwione zadanie. Niektóre pralki posiadają również funkcję krochmalenie, co nie śniło się naszym prababciom i babciom;)

Popularne modele nowoczesnych pralek

Na koniec nasze propozycje: Nowoczesna pralka pod kątem energooszczędności, dodatkowo w niewygórowanej cenie to ładowana od góry pralka parowa ELECTROLUX EWT1567VDW mieszcząca się w klasie energetycznej A+++, dodatkowo nagrodzona certyfikatem Woolmark Gold.

Drugą propozycją jest pralka ładowana od frontu SIEMENS WM12Y540PL, również w klasie energetycznej A+++, dodatkowo wyposażona w funkcje, które z pewnością powinna posiadać nowoczesna pralka, takie jak: dodatkowe plukanie, nastawialna liczba obrotów, nastawianie czasu, ochrona przed zagnieceniem, odpompowanie, płukanie/krochmalenie ekstra, pranie wstępne.

Trzecia pralka to sprzęt dla najbardziej wymagających klientów. SMEG WML148 wyposażona została w bęben wykonany ze stali nierdzewnej o specjalnie uformowanych otworach w kształcie kropli wpływających na efektywność prania; elektroniczny panel sterowania, a także szereg zaawansowanych technologicznie programów, takich jak m.in. opóźnienie włączenia, opóźniony start, wyświetlacz aktualnej fazy cyklu, szybkie pranie: 15 min.,  program prania bez zagnieceń, program prania wełny w 30°C,  system antypianowy czy całkowity aquastop.

Na wybór tej trójki wpływ miała głównie popularność wśród klientów. Jeżeli zainteresował Cię któryś z modeli, kliknij poniżej, aby uzyskać najlepszą ofertę na wybrany model pralki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.