Nowy chiński flagowiec. Kiedy premiera serii Huawei P50?

huawei-p50

W ostatnich latach Huawei prezentował swoje flagowe smartfony w marcu. W przypadku najnowszego modelu, czyli Huawei P50 to się nie udało, a jego premiera była już wielokrotnie przekładana. Według najnowszych doniesień ten oczekiwany przez wielu debiut został przeniesiony na maj. Skąd te problemy Chińczyków?

Amerykańskie sankcje czy problemy z systemem operacyjnym?

Huawei P50 ma być pierwszym smartfonem, który będzie sprzedawany z systemem operacyjnym HarmonyOS. To właśnie te autorski system Huawei’a ma być powodem opóźnień w premierze najnowszego chińskiego flagowca. Według doniesień płynących z Azji firma ma ciągle spore problemy z HarmonyOS i musi go dopracować.

Wcześniej opóźnienie w premierze Huawei’a P50 tłumaczono amerykańskimi sankcjami. Miały one spowodować opóźnienia w dostawach podzespołów. Chińskie smartfony są bowiem napędzane Kirin, a wytwarzająca go odlewnia TSMC korzysta z amerykańskich technologii. Zgodnie z nowymi przepisami musi ona uzyskać zezwolenie zanim wyśle legalnie komponenty do Huawei’a.

Chiński flagowiec z potężnym aparatem

Nowy chiński flagowiec ma zadebiutować w trzech wersjach – Huawei P50, P50 Pro i P50 Pro+. Według nieoficjalnych doniesień Chińczycy wyposażyli swój nowy smartfon w największe matryce w historii mobilnej fotografii. W najwyższym modelu nowej serii ma być aparat wyposażony w pięć jednostek. Potwierdzają to przecieki od producentów etui, według których pokrowce na Huawei’a P50 mają dwa gigantyczne wycięcia na aparaty umieszczone z tyłu obudowy. Na froncie nowy smartfon ma posiadać pojedynczą kamerkę do selfie, umieszczoną centralnie u góry wyświetlacza.

Kwiecień, maj, a może czerwiec?

Wszystkie przypuszczenia co do wyglądu i możliwości nowego chińskiego smartfona potwierdzą się dopiero po jego premierze. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy to nastąpi. Niedawno mówiło się, że data debiutu Huawei’a P50 została przesunięta na 26 lub 27 kwietnia. Teraz słychać, że może być to dopiero w maju lub nawet czerwcu.

Choć według serwisu ITHome jeden z pracowników Huawei’a miał ujawnić, że firma już w kwietniu planuje dwie konferencje. Pierwsza ma się odbyć 22 kwietnia i dotyczyć ma systemu HarmonyOS. Natomiast druga, zaplanowana na 27 kwietnia, to ma być właśnie premiera serii smartfonów Huawei P50.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.