Nowy chiński flagowiec. Kiedy premiera serii Huawei P50?

huawei-p50

W ostatnich latach Huawei prezentował swoje flagowe smartfony w marcu. W przypadku najnowszego modelu, czyli Huawei P50 to się nie udało, a jego premiera była już wielokrotnie przekładana. Według najnowszych doniesień ten oczekiwany przez wielu debiut został przeniesiony na maj. Skąd te problemy Chińczyków?

Amerykańskie sankcje czy problemy z systemem operacyjnym?

Huawei P50 ma być pierwszym smartfonem, który będzie sprzedawany z systemem operacyjnym HarmonyOS. To właśnie te autorski system Huawei’a ma być powodem opóźnień w premierze najnowszego chińskiego flagowca. Według doniesień płynących z Azji firma ma ciągle spore problemy z HarmonyOS i musi go dopracować.

Wcześniej opóźnienie w premierze Huawei’a P50 tłumaczono amerykańskimi sankcjami. Miały one spowodować opóźnienia w dostawach podzespołów. Chińskie smartfony są bowiem napędzane Kirin, a wytwarzająca go odlewnia TSMC korzysta z amerykańskich technologii. Zgodnie z nowymi przepisami musi ona uzyskać zezwolenie zanim wyśle legalnie komponenty do Huawei’a.

Chiński flagowiec z potężnym aparatem

Nowy chiński flagowiec ma zadebiutować w trzech wersjach – Huawei P50, P50 Pro i P50 Pro+. Według nieoficjalnych doniesień Chińczycy wyposażyli swój nowy smartfon w największe matryce w historii mobilnej fotografii. W najwyższym modelu nowej serii ma być aparat wyposażony w pięć jednostek. Potwierdzają to przecieki od producentów etui, według których pokrowce na Huawei’a P50 mają dwa gigantyczne wycięcia na aparaty umieszczone z tyłu obudowy. Na froncie nowy smartfon ma posiadać pojedynczą kamerkę do selfie, umieszczoną centralnie u góry wyświetlacza.

Kwiecień, maj, a może czerwiec?

Wszystkie przypuszczenia co do wyglądu i możliwości nowego chińskiego smartfona potwierdzą się dopiero po jego premierze. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy to nastąpi. Niedawno mówiło się, że data debiutu Huawei’a P50 została przesunięta na 26 lub 27 kwietnia. Teraz słychać, że może być to dopiero w maju lub nawet czerwcu.

Choć według serwisu ITHome jeden z pracowników Huawei’a miał ujawnić, że firma już w kwietniu planuje dwie konferencje. Pierwsza ma się odbyć 22 kwietnia i dotyczyć ma systemu HarmonyOS. Natomiast druga, zaplanowana na 27 kwietnia, to ma być właśnie premiera serii smartfonów Huawei P50.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *